Ahogy arról mi is hírt adtunk, a Lenovóhoz tartozó Motorola nemrég ejtette meg az új Edge 50-szériás okostelefonjai nemzetközi bemutatóját, melyek sztárja a csúcskategóriás hardverrel és mesterséges intelligenciás képességekkel felvértezett Edge 50 Ultra, de a jóval olcsóbb Edge 50 Fusion is helyet kapott a kínálatban.
Már korábban is árulkodtak szivárgások arról, hogy a mobilokhoz kapcsolódóan a gyártó két új vezeték nélküli fülhallgatót is bemutathat, a Motorola pedig végül beigazolta a várakozásokat, rögtön az eszközök hazai árát is elárulva.
A duó olcsóbb tagja a sima Moto Buds, ami 12,4 mm-es dinamikus meghajtóval, Hi-Res Audio minősítéssel, három mikrofonnal és aktív zajszűréssel (ANC) támad, a gyártó pedig csak 22 990 forintot kér majd mindezért, valamikor április végén elkezdve a forgalmazást. A hangátengedő üzemmódot is támogató, Bluetooth 5.3-on keresztül csatlakozó zajkeltő egy feltöltéssel, kikapcsolt ANC mellett 9 órán át használható, a vezetékről táplálható töltőtok viszont akár 42 óráig is kitolhatja az üzemidőt. A Moto Buds sötét- és világoskék árnyalatban, valamint zöld és barack színekben érkezik.
Ehhez képest a Bose közreműködésével kifejlesztett Moto Buds+ kettős dinamikus meghajtót kap 11 mm-es mélysugárzókkal és 6 mm-es magas hangszórókkal, az aktív zajszűrés mellett támogatva a Dolby Atmos térhatású hangzást és a Dolby Head Tracking funkciót is, az arra alkalmas Motorola készülékeken. A Buds+ aktív zajszűrése akár 46 dB-nyi zajt is képes kioltani, beszéd közben pedig a mesterséges intelligenciás CrystalTalk AI technológia teszi tisztábbá a hangokat.
A Buds+ esetében 8 órányi ANC-mentes, a töltőtokkal akár 36 óráig is kitolható üzemidőt ígér a gyártó, ami ugyan kevesebb, mint a normál Buds értékei, cserébe viszont a tok itt már a Qi vezeték nélküli töltést is támogatja. A drágább fülesért 49 990 forintot kell majd kicsengetni, a forgalmazás pedig ugyancsak április végén indul, homok és szürke színekben. Mindkét füleshez jár majd okostelefonos társalkalmazás, amivel számos beállítást elvégezhetünk, köztük az EQ szabályozásával.