Ha TikTok trendekről van szó, a zenés-videós közösségi oldal többnyire az olyan életveszélyes kihívásaival kerül be a hírekbe, mint amilyen a nyáron felkapott ládamászós őrület, vagy a halált okozó fojtogatós posztok is voltak.
Ezúttal azonban életet menthetett egy kézjelzés, melyet a Canadian Women's Foundation mutatott be még 2020 tavaszán, és ami később a TikTokon is futótűzként terjedt.
A "Signal for Help" néven ismert segélykérő mozdulat abból áll, hogy az áldozatnak a tenyeréhez kell nyomnia a hüvelykujját, majd ökölbe szorítani a kezét. A gesztus révén a segítségre szoruló személy csendben tudathatja a külvilággal, hogy veszélyben van, már ha akad, aki felismeri a jelentését.
Ebben segíthet, hogy a kanadai alapítvány YouTube-on megosztott útmutatója a TikTokon is felkapottá vált, s ezzel már milliók számára lehet ismerős a mozdulat. Így érkeztünk el annak az észak-karolinai tinédzsernek a történetéhez, aki valószínűleg az életét köszönheti a néma segélykiáltásnak.
A 16 éves lány eltűnését még múlt kedden jelentették a szülei, két nappal később pedig az otthonától több száz kilométerre, Kentucky államban került elő, miután az autópályán leadta a jelzést, egy elhaladó sofőr pedig felismerte azt és azonnal értesítette a rendőrséget. A történet tragikus véget is érhetett volna, 61 éves elrablója, James Herbert Brick telefonján ugyanis egy kiskorút ábrázoló pornográf fotót is találtak a hatóságok, amiért külön is vádat emeltek ellene.
Az ügyben eljáró seriffhivatal most a YouTube-on igyekszik felhívni a figyelmet az életmentő kézjelre, melynek fontosságát mi sem tudjuk eléggé hangsúlyozni.