Az ígéreteknek megfelelően kedden elérhetővé vált a Microsoft legújabb operációs rendszere, a Windows 11, melynek rajtja kapcsán minden lényeges tudnivalót igyekeztünk összegyűjteni nektek.
Az egyik fontos információ, hogy a Windows 11 telepítéséhez hivatalosan továbbra is szükséges az extra biztonságot nyújtó TPM (Trusted Platform Module) 2.0 chip, ami ugyan számos alaplapban megtalálható, viszont nem mindegyikben van aktiválva.
A TPM 2.0 engedélyezéséhez már a Microsoft hivatalos oldalán is találunk (kissé esetlenül fordított) magyar nyelvű útmutatót, akiknek viszont nincs ilyen chipjük, azok eddig nem számíthattak a redmondiak segítségére. Most azonban változott a helyzet, a Microsoft támogatási portálján ugyanis felbukkant egy bejegyzés, ami részletesen leírja a követelmény megkerülésének lépéseit.
Fontos, hogy ezzel a módszerrel is szükség lesz a TPM-re, viszont komoly engedmény, hogy így elég a régebbi 1.2-es verzió is. Ha ez megvan, kezdődhet a trükközés:
- Nyomd le a Win+r billentyűparancsot, a felugró Futtatás-ablakba pedig írd be a regedit kifejezést.
- Az így megnyíló Beállításszerkesztőben válaszd ki a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup mappát.
- Jobb klikkelj az ablak üres részére, s kattints az Új > Duplaszó (32 bites) opcióra.
- Az új azonosítónak add az AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU nevet.
- A leokézás után kattins jobb gombbal az azonosítóra, a megnyíló menüből pedig válaszd a Módosítást, majd az Érték mezőbe írd be, hogy 1.
Ezt követően elvileg fel tudod telepíteni a Windows 11-et, ha csak a TPM 2.0 hiánya akadályozott meg ebben. A Microsoft ugyanakkor figyelmeztet, hogy továbbra sem ajánlja az új rendszer installálását a TPM 2.0 chip nélküli számítógépeken.