Televíziók
A legjobb tévé kiválasztása még mindig nem egyszerű feladat, de a jó hír az, hogy a képminőséget illetően nagyon mellétrafálni ma már nem lehet: még a legolcsóbb alternatívák is bőven élvezhető minőséget nyújtanak, ha a neves gyártók kínálatából böngészel. A prémium kategóriát évek óta egyértelműen az OLED-tévék uralják; jó hír, hogy ehhez a kategóriához csatlakozott most már a HiSense is, ez pedig nagyobb versenyt és kedvezőbb árakat jelent. A csúcskategóriában természetesen jobb a képminőség, de hacsak nem OLED-LCD összehasonlítást végzünk, drámai eltérésekre nem kell számítani: a drágább modellek elsősorban az extrákban múlják felül az olcsóbb társakat. Így például HDR-képes panelt, több HDMI-csatlakozót, gyorsabb képfrissítési frekvenciát, valamint Ambilight funkciót kaphatunk, vagy olyan üzemmódot, amelyet direkt játékkonzolokhoz, PC-khez optimalizáltak. A folyamatos árcsökkenésnek köszönhetően ma már a 65 colos méret sem elérhetetlen.
Legfontosabb jellemzők
Paneltechnológia
Az OLED-technológia jobb feketét és kontrasztot ad, a HDR-anyagok viszont egy-egy LCD-tévén jobbak a nagyobb fényerőnek köszönhetően.
Képméret
A nagyobb ez esetben biztosan jobb: egy átlagos, akár lakótelepi nappaliban is simán elfér egy 55 colos televízió, ár-érték arányban viszont jobbak a 43-47 colos társak.
Smart funkciók
Ha a bővítési lehetőségek száma a fontos, akkor az Android TV a nyerő; ha viszont a YouTube-Netflix tengelyen mozognánk, akkor mindegyik rendszer megfelelő lehet.
Csatlakozók
Ne csak a csatlakozók számát, hanem azok elhelyezkedését (falra szereléshez előnyös, ha oldalra néz minél több belőlük) és az extrákat (verziószám, ARC, MHL) is nézzük.
HDR
A HDR-anyagok sokkal szebben mutatnak, és a Netflixnek hála a kínálat is egyre nagyobb, így a HDR funkció hasznos extra lehet.
100 Hz
A 100 Hz-es képfrissítés elsősorban sportközvetítésekhez, illetve játékokhoz fontos, ha csak filmeket nézel, akkor viszont nem annyira.
Játéküzemmód
Ha a tévét konzolra (vagy netán PC-re) is kötöd, akkor érdemes olyan készüléket választani, amelyben van játékokra optimalizált üzemmód.
Termékek:
Belépőszint: HiSense 55A7500F (ár: 135 000 Ft)
4K felbontás, HDR10 és Dolby Vision-támogatás jellemzi ezt a tévét, amely remek dizájnja mellett azért is jó választás, mert méretéhez képest kiváló áron lehet megvásárolni.
Középkategória: Samsung QE43Q60AAUXXH (ár: 180 000 Ft)
A Samsung gondolt azokra is, akiknek nem fér el túl nagy tévé a szobájában, de ezzel együtt sem szeretnének lemondani a fontos szolgáltatásokról. A 4K mellett a HDR-t is támogatja a tévé.
Prémium: LG OLED55C12LA (ár: 390 000 Ft)
Az LG tévéje az egyik legjobb képminőséget nyújtja a teljes mezőnyben, és nem is túl drága. Ha nem játszunk, és a sport sem fontos, az 55 colos A13 akár 300 ezer forint alatt hazavihető.
Ha szeretnétek hasonló hasznos cikkeket olvasni, akkor vegyétek meg a 2021/11-es PC World magazint, amihez ajándék szoftverek és PC-s játék is jár.