Nagy-Britanniában az 5G-s jeladókat olyan szerkezetcsoportokon kell elhelyezni, amelyek magasabbak a kétszintes buszoknál. A The Guardian jelentése szerint emiatt a lámpaoszlopok lettek most a régió egyik legértékesebb tulajdonai. Ezek kellően magasak és elég közel vannak egymáshoz, hogy megfelelő 5G-s lefedettséget biztosítsanak.
Egyes városok, kormányzatok és földtulajdonosok azonban nem adnak minden brit szolgáltatónak hozzáférést ezekhez. Mindezek miatt elindultak a pereskedések, mire minden ügyet elrendeznek, az több évbe telik. A becslések szerint a briteknél 2 évet késhet az 5G bevezetése.
A bíróságokat elárasztották a peres ügyek, a szakértők szerint a rendszer jellege miatt 2 éves késéssel kell számolni. Eközben a városok el akarják érni, hogy a lehető legtöbb pénzt húzzák ki a szolgáltatók zsebéből, amiért azok a lámpaoszlopokat használnák. Eközben a megkötött szerződéseket sorra támadják azok a szolgáltatók, amelyeket kihagytak az üzletből. A BT rengeteg ilyen pert indított, és 9 exkluzív megállapodást dobott vissza, mert el szeretné érni a nyílt hozzáférés lehetőségét.
Ennél is érdekesebb azonban, hogy Nagy-Britanniában és Amerikában a félreeső területeken alig akad szolgáltatás. Észak-Yorkshire például nem tudta felkelteni a szolgáltatók figyelmét, és azt állítja, hogy nem, hogy 4G, de általában 3G, sőt, néha még 2G kapcsolat sem elérhető a környéken. Sőt, egyes területeken semmilyen szolgáltatás nincs. A helyiek szerint a cégeknek előbb a félreeső területeken kellene nyújtaniuk valamit, ha fel akarják rázni a piacot.
A brit kormány szerint az 5G 2033-ra lehet elérhető a teljes országban.