A legtöbb teszt szerint az okostelefonok piacán a legjobb fotós élményt és eredményt a Google Pixel és Pixel XL készülékei adják. A DxOMark szerint is ezek a legjobb mobilos kamerák, amik valaha készültek.
Az azonban csak egy dolog, hogy a 12 megapixeles hátlapi egység Sony IMX378-as szenzort használ, a 8 megapixeles előlapi pedig Samsung S5K4H8-at vagy Omnivision OV8856-ot. A varázslat a speciális szoftverben rejlik, amelynek a titka most kiderült.
Ez a szoftver ugyanis a Google Glass öröksége. A Google Glass kamerájával az volt a gond, hogy a méretbeli korlátozások miatt nem tudtak olyan szenzort használni, mint az okostelefonokban, emiatt aztán a minőséget sem tudták olyan szintre hozni, mint szerették volna.
A Google kénytelen volt megoldást találni: hogyan juthat elég fényhez egy kisebb, rosszabb szenzor, és hogyan lehet jobb a végeredmény? A válasz a Gcam lett.
A hardverhez nem nyúltak, a Gcam azonban látványos fejlődést hozott. A HDR-hez hasonlóan több elkészült képet egyesít egyetlen fotóba, minden képből a legjobbat szedi ki. Ez a technológia él tovább HDR+ néven a Pixeleken (és a Nexus 5X, Nexus 6P készülékeken, amelyek gyakorlatilag pont ugyanolyan képeket készítenek), és értelemszerűen kevés köze van a normál HDR-hez.
Azt már tudjuk, hogy a Pixel kamerában veri a mezőnyt, de a HDR+ képességeire akkor derül csak fény igazán, amikor a BlackBerry KEYone-nal hasonlítják majd össze. Abban ugyanolyan szenzor dolgozik, de HDR+ nélkül.