Hirdetés

5 dolog, amit az iOS-esek utálnak az Androidban



|

Bőven akad eltérés a két legnépszerűbb mobil operációs rendszer között.

Hirdetés

Néhányan lehetetlennek gondolják, de bizony sokakkal megesik, hogy miután hosszú évekig kitartanak az Apple mellett, egyszer csak valamiért úgy döntenek, Androidra váltanak. Ilyenkor pedig egyáltalán nem visszalépésről van szó, hiszen a robotos rendszer nem a vadnyugat. Ennek ellenére el kell mondani, hogy egyik rendszer sem egyforma, és mindegyikben lehet találni olyan dolgokat és funkciókat, amelyeket nehéz megszokni egy másik után. Legutóbb megmutattuk, hogy az androidosok mit nem szeretnek az iOS-ben. Most következzen a történet másik oldala: mit utálnak az iOS-esek az Androidban? 

Hirdetés

 

Nem elég minőségi dizájn

Természetesen nem a Google Material Designjáról van szó, hiszen az remekül sikerült, minőségi, ahogy azt a Lollipop is mutatja. Azonban rengeteg app van a platformon, amely még a régi dizájnelemekre épít, vagy nem megfelelően frissített. Sok alkalmazás igyekezett alkalmazkodni a Google modern kezelőfelületeihez, azonban némelyiket nagyon rosszul rakták össze, és az appok minősége mellett a megjelenésben is bőven lehet találni kivetnivalókat. A programok használatakor és kiválasztásakor emiatt kicsit körültekintőbbnek kell lenni, mint iOS-en. 

 

Nem elég letisztult

Az iOS egyik nagy előnye, hogy mindent az Apple tervez és intéz vele kapcsolatban, emiatt a kezelőfelülete egységes az almás mobiloknak, letisztult és egyszerűen használatható. Az Androidnál nem csak az alap rendszerrel találkozunk a piacon, hanem gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy ahány gyártó és készülék, annyi egyedileg átalakított kezelőfelület, témák és funkciók. Emiatt egy új eszköznél kell némi idő, mire mindent megszokunk és kitapasztalunk, ráadásul elképzelhető, hogy ha nem elég minőségi, amit kaptunk, akkor új alkalmazásindítót és témacsomagokat kell telepíteni. 

 

Az alapja mindnek ugyanaz

 

Frissítések

Az Android gyakorlatilag leggyengébb pontja, hogy ha kijön belőle egy új verzió, akkor a felhasználóknak nagyon sokáig kell várni, mire eljut a készülékükre a frissítés. A Nexus eszközök tulajdonosai viszonylag szerencsések, de általában több hónapba telik, mire a legújabb csúcskészülékekre is eljut az aktuális rendszer. A kevésbé ismert eszközök gyártói vagy a régebbi készülékek tulajdonosai pedig általában nem is számolhatnak frissítésekkel. Az iOS frissítésekor nincsenek hasonló problémák, minden almás kütyüre gyorsan eljut az új rendszer. 

 

Bloatware

A választott készüléktől és a gyártójától függően akár nagy mennyiségben is lehet kéretlen alkalmazásokat találni az eszközön, amiket előretelepítettek. A telekomszolgáltatók is szeretik ezt a gyakorlatot követni, hogy aztán a használatba vételkor egyenként kelljen szerencsésebb esetben törölni, rosszabb esetben letiltani a sok felesleges programot. Az iPhone-oknál nem kell hasonlótól tartani, de az iOS 8.2-vel kapcsolatban azért meg kell jegyezni, hogy az Apple Watch app sem hiányzott mindenkinek - törölni viszont ezt sem lehet. 

 

Sok készülékre raknak hasonlókat

 

A Vezérlőközpont

Az iOS Vezérlőközpontja hasznos újítás volt, és bárhonnan hozzáférhető. Tartalmazza a legfontosabb beállításokat és kezelőgombokat, amelyekre hirtelen szükségünk lehet. Ugyanez benne van az Android felülről előcsalható értesítési sávjában is, ha pedig két ujjal húzzuk le a Lollipopban, akkor minden elem látható lesz. Hátrányról egyik esetben sem lehet beszélni, de egyik után a másik megszokást igényel. 

 

Ti mit nem szerettek az Androidban?

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.