Pár napja már beszámoltunk arról, hogy megjelent az Adobe Voice, ami kimondottan táblagépekre, átlagfelhasználóknak készült, és ingyenesen tölthető le az App Store-ból. Mivel nem profi eszközről van szó, bárki bátran próbálkozhat vele, nem ütközhet komoly akadályba. Hogy pontosan mit is tud, azt alább olvashatjátok, de hoztunk még másik négy alkalmazást,
TuneIn Radio - Univerzális - ingyenes
A TuneIn Radióra ráfért már egy átszabás, és tulajdonképpen számíthattunk is arra, hogy közösségi szolgáltatás lesz belőle, úgyhogy a 6.1-es verzió nem okozott nagy meglepetést. Csinálhatunk magunknak profilt, a kedvencekhez hozzáadott rádióadóinkat mostantól „követjük”, és ugyanúgy figyelhetjük barátaink vagy ismert emberek tevékenységeit, megoszthatjuk, hogy mit hallgatunk. Az app emellett lényegesen szebb dizájnt kapott, és csupán egy-két érintéssel többet kell elvégeznünk, hogy átverekedve magunkat a közösségi funkciókon elindíthassuk az adást. A Car Mode a régi maradt, de nem kizárt, hogy a jövőben ezen is javítanak.
Adobe Voice - iPad - ingyenes
A bevezetőben említett új iPades alkalmazás, az Adobe Voice a hétköznapi felhasználók játéka. Pár perc alatt állíthatunk össze lenyűgöző videókat képek, ikonok, szövegek, az app által automatikusan kiválsztott zenék és a saját hangunk kombinálásával például azért, hogy távol élő ismerőseinknek rendhagyó módon meséljük el egy kirándulás történetét. Természetesen mindenkinek a maga dolga, hogy hogyan használja, kreativitással itt is sokfélét lehet alkotni.
Voice - iPhone, iPod touch - ingyenes
Érdekes, hogy a héten, egész pontosan egy nap eltéréssel két Voice nevű alkalmazás is érkezett. Emiatt aggódjanak a fejlesztők, nekünk csak az számít, hogy melyik mit tud. A Poutsch-féle Voice egy közösségi szolgáltatás, melyen keresztül különböző témákkal kapcsolatban kérhetjük ki a közösség véleményét. Felteszünk egy kérdést, megadunk néhány lehetséges választ vagy egy skálát, a többi felhasználó pedig kinyilváníthatja véleményét. Természetesen mi is válaszolhatunk. Kicsit Quora, kicsit SurveyMonkey, de remek időtemető lehet, ha belemerülünk a böngészésbe.
Nito - 3D Avatar Messenger - Univerzális - ingyenes
Na, ez vicces. A Nito azt tudja, hogy rögzíti arcunk mozgását és hangunkat, majd mimikánkat „leutánoztatja” egy 3D-s, rajzfilmfigurára hasonlító avatarral, rövid videót készít belőle, és ezt továbbküldhetjük ismerőseinknek. Inkább a fiatalabbak fognak ezzel jól szórakozni, akinek régóta van iPhone-ja, az bizonyára a Talking Tommal és társaival már korábban elszórakoztatta magát.
Time.is - iPad - 1,79 euró
Ilyen vagy olyan okokból, de sokaknak fontos, hogy tisztában legyenek azzal, melyik időzónában épp hány óra van. A Time.is honlapot sokan használják és sokan kedvelik, és most megjött a táblagépes változat, ami hasonló pontossággal mutatja meg, hogy a világ egy adott pontján mennyi az idő. Az alkalmazásba továbbá ébresztőt is építettek, használhatjuk sötét és világos módban, testreszabhatjuk az idő kijelzését, és a beépített naptár is számos hasznos funkciót kínál.