Sokan nincsenek teljesen kibékülve az iOS programboltjával, hiszen az Apple nem jailbreakelt eszközeire kizárólag a hivatalos áruházból telepíthetőek alkalmazások, ám a vállalat esetenként túlságosan is szigorú feltételeket szabott a publikálható szoftverekkel kapcsolatban.
Ennek legnagyobb előnye, hogy az App Store-ban lényegében ismeretlenek a kártevők, ugyanis a manuális ellenőrzés mellett a vállalat automatizált, heurisztikus módszerekkel is láthatóan hatékonyan szűri a veszélyes alkalmazásokat. Ettől függetlenül nem tökéletes a rendszer, amelyet a Georgiai Műszaki Egyetem csapata még március során sikeresen demonstrált.
A kutatók egy ártalmatlannak tűnő alkalmazást vetettek fel az App Store kínálatába, amely azért tudott átcsúsznia „vírusirtón”, mert a benne lévő kártékony logikát a program futásidőben legózta össze, ez a művelet pedig némi mesterséges késleltetésnek köszönhetően tovább tartott, mint amíg az Apple statikus elemzője futtatta a szoftvert. A Jekyll névre keresztelt kártevő képes volt a telefonokról többek közt személyes adatokat lopni, tweeteket / e-maileket / SMS-eket küldeni, fotókat készíteni, más programokat megtámadni.
Az App Store-ba való felvétele után a látszólag georgiai egyetemmel kapcsolatos híreket szolgáltató alkalmazás csak pár percig volt publikusan elérhető, kizárólag a kutatók töltötték le tesztelési célból.
Az Apple tájékoztatása szerint lépések történtek annak érdekében, hogy a jövőben fennakadjon a rostán a piszkos trükk.