Az emberek jelentős része a belső kormányzati kommunikációs csatorna frázist meghallva valamiféle különleges tartalomkezelő platformra gondol, ám a valóság rengeteg esetben nem fedi ezen prekoncepciót. Itt van például a japán kormány, amelynek legalább hat minisztériuma a Google Csoportokon keresztül egyeztet különféle hivatalos ügyekben, ráadásul ezt eddig alapértelmezett jogosultsági beállítások mellett tették.
A problémát az jelenti, hogy a szolgáltatásban lévő csoportok a létrehozásukkor teljesen publikusak, így bárki megtekintheti a bennük folyó diskurzusok tartalmát, függetlenül az információk bizalmassági szintjétől. A The Next Web beszámolója alapján az utóbbi hónapokban a minisztériumok olyan 6000 esetben tettek belsős anyagokat az egész világ számára elérhetővé: többek közt jegyzetekről, tárgyalások beszélgetési pontjairól, interjúk átiratairól van szó.
Az ügyben érintett egyik minisztérium a környezetvédelmi volt, amely szóvivője a probléma ismertté válása után közölte, hogy már megtették a szükséges lépéseket a szivárgás megszüntetése érdekében, szerencsére tőlük semmilyen titkos anyag sem került ki a gikszernek köszönhetően.