Az amerikai hírszerzés körüli ribillió nem csak a helyi politikusoknak okoz óriási problémát, hanem a PRISM programban résztvevő vállalatok is isszák a levét. A cégek próbálják különféle nyilatkozatokkal menteni a menthetőt, ám továbbra sincs megbízható információ a megfigyelés működéséről és mértékéről, hiszen titoktartásra kötelezte őket az amerikai kormány; a gondosan szövegezett, nyugtatásra szánt közlemények csak tovább borzolják a kedélyeket.
Éppen ezért többek közt a Yahoo és Microsoft is folyamatosan ostromolja a FISC-et (Foreign Intelligence Surveillance Court), hogy legalább részlegesen engedélyezzék számukra a helyzet tisztázását. A Yahoo nemrég sikerrel járt, a szigorúan titkos hírszerzési ügyekben eljáró bíróság döntése alapján az illetékeseknek 2008-ig visszamenően meg kell határozniuk, hogy pontosan mit publikálhat a vállalat.
Ezen felül a múlt pénteken kitört Hotmail / SkyDrive / Skype megfigyelési botrány miatt a Microsoft kiadott egy közleményt, miszerint az NSA-nek nincs közvetlen hozzáférése a szervereikhez, továbbá nem nyújtanak számára eszközöket a különféle titkosításaik feltöréséhez. Amennyiben adatokat igényelnek tőlük, akkor azokat titkosítatlan formában átadják, de a hírszerzés akkor sem garázdálkodik szabadon a rendszereikben.
Végül a Microsoft élesen bírálta a hatóságot, hiszen meglátásuk szerint az figyelmen kívül hagyja az alkotmányt, így az áldatlan állapot megszüntetése céljából közbenjárnak a főállamügyésznél.