Eddig is igen népszerűek voltak összeállításaink, melyek a Google-hez kapcsolódó érdekességekkel foglalkoztak (például a Google Earth leglátványosabb képeit tartalmazó cikkünk), folytatjuk tehát sorozatunkat a cég lapjain található apró tréfákkal, meglepetésekkel.
1. A főoldal
Azt már mindenki megszokhatta, hogy a Google főoldala, illetve a vállalat ott látható logója időnként módosul egy aktuális eseményhez igazodva, nincs ez másképpen a tavasz első napján sem. Itt azonban nem áll meg a Google mérnökeinek kreativitása, egyéb felhasználói felületeket is létrehoztak. Az, hogy a klingon nyelvet nem ismeri el az ENSZ, nem tartotta vissza a céget, létezik egy speciális, klingon nyelvű kereső. Számos hasonló felülete létezik a Google-nek, de talán a legaranyosabb az Elmer Fudd raccsolását utánzó oldal.
A keresés tárgya is módosítja néha a felületet, külön oldalt talál a Microsofttal, Linuxszal, vagy éppen BSD Unixszal kapcsolatos információkat kereső felhasználó.
2. Húsvéti meglepetés
Mivel az elrejtett meglepetéseket easter eggnek, azaz húsvéti tojásnak hívják, a Google nem hagyhatta ki, hogy meg ne emlékezzenek az ünnepről. Itt a Google tojáselkapós játéka, mellyel pár percet el lehet szórakozni. A húsvéti nyúlnak kell segíteni, hogy tojásokat szedjen össze - és közben kirakni a GOOGLE szót a tojások oldalára festett betűkből. Láttunk már jobbat.
3. Google-posta
Néha jó lenne, ha elektronikus leveleinket egyből kinyomtatva is megkapnánk, a tavalyi év április elsejei Google-hoax pedig pontosan ilyen szolgáltatást kínált. A képzeletbeli Gmail Paper lehetővé tette volna a felhasználóknak, hogy Gmail-fiókjuk teljes tartalmát kinyomtattassák és házhoz szállíttassák a Google-lel. Hogy ez miért érte volna meg a cégnek? Természetesen a kinyomtatott levelek hátoldalán vörös, félkövér Helvetica betűtípussal reklámokat is kaptunk volna. Ilyen apróságoktól válik valóban hihetővé egy hoax, gratulálunk a Google-nek!
4. Repülőgép-szimulátor
Már egy ideje közismert, hogy a Google Earth térképprogramban egy repülőgép-szimulátor van elrejtve. A szoftver használata közben elég lenyomni a Ctrl-Alt-A billentyűkombinációt, és máris egy pilótafülkében találjuk magunkat.
5. Okos számológép
A Google Calculator használata rendkívül egyszerű, a keresődobozba gépelt matematikai kifejezést a Google automatikusan kiértékeli nekünk. Sőt, látszólag megoldhatatlan problémákra is talál megoldást, gépeljük be például ezt: „answer to life the universe and everything". Láthatjuk: a Google ismeri a Végső Választ!
6. Stáblista
Általában a felhasználók nem tudják, hogy az általuk használt hasznos kis Google alkalmazást kik fejlesztették ki. A Google Street Views esetében más a helyzet, az alkalmazásban a megfelelő helyet szemügyre véve a Google székháza előtt láthatjuk a stábot , akik résztvettek a projektben.
7. Vérmedvék
A Google ingyenes képszerkesztő és -rendszerező szoftvere, a Picasa sem mentes a meglepetésektől. Ha megnyitjuk az alkalmazást, nyomjuk le a Crtl-Shift-Y kombinációt, és azonnal megjelenik egy piros csokornyakkendős medve. Többszöri lenyomás, több medve!
8. Pszicho-Google
Az felhasználók néha már arra is lusták, hogy a keresőmezőbe a megfelelő kifejezést begépeljék. Erre játszott rá a Google 2000. április elsejei hoaxa, mely a Google MentalPlex Search szolgáltatást mutatta be. Az ismertető szerint ha mereven nézzük a képernyőn forgó hipnotikus kört, a Google előző kereséseink, a légnyomás, asztrológiai jelünk és az egérmozgás alapján kitalálja, mire vagyunk kíváncsiak.
9. Pegman arcai
A már említett Google Street Views szolgáltatást a Google által Pegmannek nevezett kis figura mozgatásával vezéreljük. A főoldalhoz hasonlóan Pegman is új külsőt kapott különleges alkalmakkor. Karácsonykor hóemberré változik, Mindenszentekkor boszorkánynak öltözik, illetve Valentin-napon a megszokott zöld kör helyett egy szívecskén ácsorog. Ráadásként, ha Pegman a Kalifonia állambeli Berkeley városban a Telegraph Avenuen áll, egy batikolt pólós hippi lesz belőle. Eric Cartman ezt biztosan helyteleníti.
10. Klassszikus Google Maps meglepetés
Valószínűleg nagyon sokan találkoztak ezzel a Google tréfával. A Google Mapsben ha a New Yorkból Párizsba tartó legrövidebb utat akartuk kiszámoltatni az alkalmazással, abban az egyik lépés a következő volt: ússz át az Atlanti-óceánon (3462 mérföld). Sajnos ezt a viccet azóta eltávolították a szoftverből.
Izgatottan várjuk április elsejét. Vajon idén mivel rukkol elő a keresőóriás?