Hirdetés

Okoskodó képalkotó - Samsung NX30 gyorsteszt



|

Érdekel, mit tud a Samsung NX30 digitális kamerája? Tesztünkből megtudhatod.

Hirdetés

Teljes képet kaphattunk arról, hogy a Samsung NX sorozata milyen lehetőségeket tartogat, a tesztre érkező csomag ugyanis tartalmazott egy NX30-as gépet, a mellé járó 18-55 mm-es, egy külön megvásárolható 12–24 mm-es objektívet, valamint egy remek külső Samsung ED-SEF580A Flash vakut.

Külső tulajdonságok

A Samsung NX30 kinézetét nem érheti panasz. Igaz, a váz műanyag, de az illesztések és a felhasznált anyagok jellemzően jó minőségűek. Ergonómiája azonban nem mindenkinek lesz kényelmes; a gyártó fontosabbnak tartotta a kompakt méretet, mint a kényelmes fogást. Átlagos kézmérettel ugyan ez kevésbé zavaró, de hosszabb távon így is fárasztó lesz az eszköz markolása. A nagyobb tenyerűeknek viszont már rövid távon is kényelmetlen lesz. Ezt leginkább akkor érezzük meg, ha manuális módban többször is állítunk a fotózás értékein.

Hirdetés

Körbejárva a vázat, a markolat tetején található a bekapcsolóval egybeépített exponálógomb, egy funkciótárcsa, a Wi-Fi- és a fénymérést módosító gomb. Alatta balra látható a programválasztó, mellette pedig az expozíciós típusok közül választhatunk (egyszeri, sorozat, időzített és a HDR-képek készítésében segítséget nyújtó exposure bracketing), illetve a videofelvételt elindító gomb. A hátoldal egy gyönyörű, a Samsungtól már megszokott minőségű, remek érintésérzékenységgel rendelkező háromhüvelykes AMOLED-panel. Az 1 megapixeles kijelző amellett, hogy kihajtható, el is forgatható, ezzel kényelmesebbé teszi a képalkotást.

Kimondottam az egyik kedvenc részünk volt ennél a masinánál a kereső. Ebben is egy digitális panel kapott helyet, amelyen minden fontos információ látható, és a kereső maga 80 fokban kihajtható. Az objektíveken található egy i-fn gomb, amivel komfortosan módosíthatjuk a fotózás alapértékeit. Manuális fókuszt alkalmazva kissé kényelmetlen az objektíven található tárcsa kezelése, ezt viszont ellensúlyozza, hogy az automata fókusz gyengébb fényviszonyok mellett is jól működik. Egyetlen észrevétel: a segédfény rossz helyen van, általában kitakarja a kezünk vagy az objektív egy része.

Szoftveres lehetőségek

El is érkeztünk ahhoz a részhez, ahol igazán megnyilvánulnak az NX30 különlegességei. A CMOS-szenzor 20,3 megapixel effektív pixelszámmal bír. Támogatja a tömörítésmentes RAW (SRW) formátumot, és lehetőségünk van arra, hogy 3:2, 16:1, illetve 1:1 képarányú fotókat rögzítsünk. Az ISO-tartomány 100-tól 25 600-as értékig módosítható, ami igen sokáig zajmentes marad. A fehéregyensúly, azon túl, hogy hét előre definiált típus választható, egyedileg is módosítható, akár a Kelvin-érték megadásával is. A teszt alatt azt tapasztaltunk, hogy az NX30 automata fehéregyensúly-beállítása igen jól alkalmazkodott a fényviszonyok változásaihoz, és neutrális képet adott. A záridő 30 és 1/8000 másodperc között módosítható. A videó maximális felbontása 1920×1080 (H.264), 60/30 fps-értékkel, amihez sztereó hangrögzítés társul.

Az okostulajdonságok közül talán a legfontosabb, hogy NFC-vel ellátott Wi-Fi-vezérlő is található a gépben, aminek a segítségével akár azonnal meg is oszthatjuk, vagy e-mailben továbbíthatjuk az elkészült képeket. Egy fotózás alkalmával pedig további eszközökre instant elküldhetjük a kész felvételeket. A szoftvernek köszönhetően tíz képeffektus és további tizenegy smart filter áll rendelkezésünkre, hogy alkossunk.

Bár igaz, hogy belépő tükörreflexes gépet kaphatunk az NX30 árának feléért is, úgy viszont az okosfunkciókat mellőznünk kell.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.