Az IHS Technology piackutató cég adatai szerint 2014-ben 316 millió ujjlenyomat-olvasó szenzorra volt igény a piacon, de 2015-ben már 499 millió kellett. Ez 58 százalékos emelkedés, de a trend folytatódik.
A jóslatok szerint a piac a csúcsot 2020-ban éri el, amikor 1,6 milliárd ilyen szenzort szállítanak le. Az árbevételek emelkedése csak rövidtávú lehet, ugyanis a piacon egyre nagyobb lesz a verseny, ami az árak csökkenéséhez vezet.
A trendet az Apple kezdte el az iPhone 5S készülékével, azonban a többi gyártó is gyorsan követte a példát, és a felhasználók részéről is nagy volt az igény.
Az ujjlenyomat nem csak kényelmesebb zárolási és feloldási módszer a jelszavaknál és PIN-eknél, de sokkal biztonságosabb is.
Sokan felhívják rá a figyelmet, hogy az ujjlenyomatot azonban nem a jelszavak helyett, hanem a felhasználónevek helyett kellene használni, ahogyan a kormányzatok is csinálják az okmányoknál, azonosítási célokra. Ha egyszer ellopják valakinek az ujjlenyomatát bárhonnan, akkor azt soha többé, semmihez nem tudja majd használni biztonságos belépésre vagy azonosításra.
Ez a szakértők szerint csak jó néhány év múlva lesz aktuális probléma, amikor más jelszópótlékot kell találni - addig az ujjlenyomatok is megteszik. Egyelőre a kapcsolódó bűntények hiánya miatt senkit nem riaszt el a téma a készülékek biztosításától, a mobilfizetéstől és a bejelentkezésektől, persze mindnél ujjlenyomattal.