Legyen alkalmas dokumentumokhoz, fotókhoz, faxoljon és szkenneljen, másoljon is. A Brother univerzális harcosa mintegy 44×39 centiméteren nyújtja mindezt. (A fotónyomtatásra kihegyezett modellel is rendelkezik a gyártó, a dupla képernyős és wifis Brother DCP-770W teszt itt olvasható) A gépet személyi használatra vagy kis irodába ajánlja a gyártó. Találunk benne természetesen egy nyomtatót, és a felhajtható apolvasófedélen egy automatikus egyedi adagolót is, amely 35 lapig mentesít minket az adagolás terhe alól. Egy 100 lapos univerzális papírkazettával oldotta meg a gyártó a médiaadagolást, legyen szó irodai vagy fotós papírról. Előnye, hogy kivehető, hátránya, hogy nem áll rendelkezésre külön tálca, így babrálnunk kell vele, valahányszor papírméretet váltunk (például fotónyomtatáskor). Használhatjuk USB- vagy Ethernet-csatlakozáson is a készüléket, és nemcsak a nyomtatást, hanem a gép gyakorlatilag minden szolgáltatását, például a faxot vagy a szkennert is.
Önálló funkciók, leginkább irodába
Memóriakártya-olvasó és PictBridgecsatlakozás is helyet kapott a készüléken, amelyről számítógép nélkül is képes nyomtatni. Ebben nincs segítségünkre színes képernyő, csak egy kétsoros szöveges kijelzőt építettek a kezelőpultba. A fotók kiválasztása nehézkes: csak indexképek nyomtatása és sorszámok begépelése útján lehetséges. Maga a másolás alapvető, mindennapi feladat, amelyet elég szabadon gyakorolhatunk. Segítségünkre van a dokumentumadagoló, amely jól és halkan működik (persze csak gyűretlen és kapocsmentes papírokkal), emellett nagyíthatunk-kicsinyíthetünk, egy lapra másolhatunk 2 vagy 4 oldalt és nyomtathatunk 3×3 lapos posztert is. Még ma is fontos része az irodai mindennapoknak a fax, amelyben esetünkben egy 480 oldalas memória is helyet kapott. Faxot a hálózaton csatlakoztatott multifunkcióson keresztül is tudunk küldeni, a Brother faxszolgáltatása beépül nyomtatóink közé.
Beolvasott dokumentumaink rendszerezésére, kezelésére
szolgál a mellékelt PaperPort alkalmazás
Lézerszint alatti költségek
A Brother fejlesztette, piezo alapokon nyugvó rendszer fix fejjel kombinál négy külön tintapatront, ami kedvező üzemeltetési költségeket biztosít. A nagy kapacitású (1000 oldalas) fekete patronnal 6 Ft alatti egy monokróm A/4-es szövegoldal költsége, amely jobb, mint a legtöbb lézernyomtatóé. 5%-os színenkénti telítettség mellett egy színes oldalra (CMYK egységcsomaggal számolva) kevesebb mint 24 forintot kell költenünk. Hozzátartozik a képlethez, hogy a konstrukció jellegéből eredően erősen függ a tintafogyasztás (illetve a szervizcélokra, például fejtisztításra elhasznált tinta mennyisége) attól, hogy milyen időközönként nyomtatunk. Mindennapos, rendszeres terhelés esetén nyerhetjük ki a legtöbb tintát a patronokból.
Minőség és teljesítmény
A Brother MFC-5460CN jó kontrasztot ad monokróm és színes dokumentumoknál, grafikáknál normál papíron is, a lézeres nyomatoktól a szövegkontúrok tartásában marad el. Fotónyomtatáskor egy korrekt, négy alapszínű minőséget produkál (természetesen fotópapírra), de érdemes ilyenkor csak a legjobb módban dolgozni, mert normál fotóbeállítással előfordulhatnak hibák. Nyomtatási sebesség terén a készülék elmarad a versenytársaktól, illetve sokszor előfordul tisztító-inicializáló járat közvetlenül nyomtatás előtt. Dokumentumok esetén érdemes a gyors normál (és nem a normál) beállítást használni, így sok időt takaríthatunk meg, gyakorlatilag azonos minőség mellett.
Tapasztalataink szerint megbízhatóságban azért kissé elmarad a lézeres vagy üzleti tintasugaras megoldásoktól az MFC-5460CN. A fej gyakran szorul tisztításra (fotónyomtatás előtt célszerű kézzel indítani egy tisztítást), amely hátráltathatja a munkát. Kicsit gyűrött papír vagy az átlagosnál vastagabb, keményebb fotómédia esetén előfordult papírelakadás. A beépített lapolvasó 1200×2400 dpi felbontása több mint elegendő, nemcsak az irodai dokumentumokhoz és faxokhoz, hanem papírképek beolvasásához is. Gyengesége, hogy mélységben nem lát, így a könyvgerincek mentén elmosódnak a betűk. Önálló másolatokat legfeljebb 1200 dpi felbontással készít, a kezelőpanelen beállított minőségtől függően. Szkennerként hálózatról is elérhető és a mellékelt OCR-alkalmazás a magyar nyelvű szövegeket is átalakítja. Minőségben képes a legváltozatosabb feladatokkal szembenézni, költségei kedvezőek és szemtelenül olcsó.
A vezérlőközpontot honosították, ahol egyedi beállításokkal
mi magunk is adhatunk meg feladatokat
Összességében egy személyi használatra, vagy egy egy-két személyes irodába ajánlott a Brother MFC-5460CN, ahol nincsenek túl nagy teljesítménykövetelmények és nem gond, ha fél percet kell várnunk azért, mert fejtisztítás folyik, vagy újra kell tölteni a tálcát.
Névjegy
Brother MFC-5460CN
Forgalmazó: Brother Magyarország Kft.
Ár: 30 000 Ft
Web: hopp.pcworld.hu/5177
Adatok
- 6000×1200 dpi nyomtatófelbontás
- Fix piezo-tintasugaras nyomtatófej, négy különálló festéktank
- 100 lapos univerzális adagolótálca
- 1200×2400 dpi lapolvasó felbontás
- 35 lapos eredeti adagoló (faxhoz, másoláshoz és lapolvasáshoz)
- 33,6 kbps színes faxmodul, 480 oldal memória
- USB 2.0-s és Ethernet-csatlakozás (RJ45)
- 439×391×225 milliméteres méretek
- Control Center, ScanSoft PaperPort SE, Omnipage OCR, Windows és Mac OS X 10.2.4+ támogatása
Értékelés
Előny: igen alacsony ár, kedvező költségek, általánosan használható nyomatminőség, automata dokumentumadagoló
Hátrány: kis kapacitású univerzális papírtálca, gyakori fejtisztítás, lassú
Teljesítmény: 3,5
Szolgáltatás: 4
Ár/érték: 5