A katonaság már régóta foglakozik robotikus vázak fejlesztésével, amelyek megsokszorozzák viselőjük erejét. A cél természetesen itt is a szuperkatonák megteremtése, akik gyorsabbak és erősebbek a hétköznapi gyalogságnál, és bár a kutatás jól halad, a végleges változatoktól még sok év választ el minket. Eközben a civil szféra is elkezdte hasznosítani a technológiát, a Daewoo egyik gyárában például már kísérleteznek hasonló vázakkal, így a munkások minden erőfeszítés nélkül emelhetik fel a különböző nehéz tárgyakat.
James Hobson bebizonyította, hogy egy működőképes exoskeleton megépítéséhez nincs szükség kutatólaborokra vagy dollármilliárdokra, csak néhány egyszerű alkatrészre és elszántságra. A fiatalember egy 16 részes videósorozatban mutatja be a robotikus váz megépítésének folyamatát, a dizájn kitalálásától egészen az utolsó finomításokig.
Az utolsó videóban Hobson azt is bemutatja, mire képes az általa készített exoskeleton. Az általa felemelt négy tégla súlya a rúddal együtt körülbelül 80 kilogramm, amelyet bármiféle megerőltetés nélkül emelget, legalább is ami a karját illeti. Mivel a váz egyelőre nem támasztja sem a gerincét, sem a lábait, ezért ezekre ugyan az a terhelés esik, mintha puszta kézzel emelgetné a súlyt. Hobson természetesen tovább fejleszti az exoskeletont, hiszen egy erősebb kompresszorral és a teljes váz befejezésével jóval nagyobb teljesítményre is képes lehet.