Amikor manapság leülünk egy PC vagy Mac elé dolgozni, akkor szinte biztos, hogy az időnk döntő többségét egy böngészőben töltjük. A böngésző pedig jó eséllyel a Google-től ismert Chrome lesz. Ha már eléggé megszoktuk a Chrome-ot, akkor később nem túl különös átülni egy Chromebook elé. Ennek ellenére még mindig zavaró lehet a Chrome OS-t futtató laptopoknál, hogy gyakorlatilag egy böngészőbe van zárva a virtuális mozgásterünk.
Márpedig egy PC attól PC, hogy rengeteg ablak van nyitva rajta, és alkalmazások vannak letűzve a tálcára vagy a dokkolóra. A Chrome OS-nél megadhatjuk, hogy mely oldalak és appok nyíljanak meg önálló ablakban (ellenkező esetben a böngésző lapjainál kell keresni őket), illetve azt is, hogy melyek legyenek letűzve a tálcára, amit ebben a rendszerben polc néven emlegetnek.
Az apró trükkök
Néhány apró trükknek hála a Chrome OS használata is lehet olyan, mintha csak egy PC vagy Mac előtt dolgoznánk. Ilyenek a gesztusok is. Ezen a téren a két-, három- és négyujjas mozdulatokra kell gondolni, amiket az érintőpadon lehet végrehajtani.
A Chrome OS Chrome-jában például úgy lehet a lapok között váltogatni a legkényelmesebben, ha három ujjal simítjuk végig az érintőpadot. A felfelé irányuló három- és négyujjas mozdulatok ezzel szemben nem a lapok között visznek minket, hanem a megnyitott ablakok között segítenek navigálni. Az ilyen mozdulatok segítségével villámgyorsan lehet váltani a különböző appok között.
A polc és a megnyitás
Az appok indításáért felelős polcon találjuk meg a Chrome OS-ben a parancsikonokat az appokhoz és szolgáltatásokhoz, amelyek futnak. A polc alapértelmezésben a kijelző alján foglal helyet, azonban ha jobb gombot nyomunk rajta, akkor a képernyő jobb és bal oldalára is elmozgatható. Arra is van lehetőség, hogy ha használaton kívül van, akkor automatikusan elbújjon. Ha nem a polcon, hanem egy rajta található app ikonján nyomjunk jobb gombot, akkor beállíthatjuk, hogy később is ott maradjon a könnyebb elérés érdekében.
Ami az oldalak és szolgáltatások megnyitását illeti, azokat is lehet befolyásolni a Chrome OS-ben. A Gmailt például el tudjuk érni a Chrome böngészőn keresztül a szokásos módon, de arra is van lehetőség, hogy az alkalmazásindítón keresztül jussunk el a népszerű levelezőhöz. Ha az ikonján jobb egérgombbal kattintunk, akkor megadhatjuk, hogy a Chrome-ban hagyományos vagy letűzött lapon nyíljon-e meg a Gmail. Ugyanitt lehetőség van a külön ablak és a teljes méretű ablak beállítására is.