Az interneten böngészve bizony nem csak a metrikus mértékegységekkel találkozhatunk, ami pedig egy külföldi weboldalon hamar fejtörőkhöz vezethet. Gallon, hüvelyk, uncia? Számunkra nem feltétlen szerencsés ilyeneket olvasni, fejből ugyanis nehéz megtippelni, hogy hány literről, méterről vagy grammról lehet szó.
Természetesen ugyanezzel a problémával az amerikaiak is küzdenek, számukra ugyanolyan nehézségeket okozhat a Celsius-fok, a kilométer és a watt mértékegységben megadott érték. Ahhoz, hogy ilyenekbe fussunk, nem kell külföldre utazni, elég egy terméket megrendelni egy külföldi webáruházból vagy megnézni egy angol receptet - szinte biztos, hogy találunk olyan elemeket, aminek a mérete vagy űrtartalma nem úgy lesz megadva, ahogy arra számítunk.
Gyors segítség a Chrome-ban
Szerencsére a Google népszerű Chrome böngészőjéhez bőven lehet találni segítséget egy-egy beépülő formájában. Remek megoldás például az autoConvert nevű kiegészítő, amely a weboldalakon automatikusan képes átalakítani a mértékegységeket, illetve a pénznemek közötti váltásban is segít. Legyen szó távolságról, tömegről vagy éppen hőmérsékletről, az addon hasznos extra a böngészéshez.
A telepítés utáni első futtatáskor ajánlott benézni a beállításokba - itt lehet kiválasztani a használt mértékegységeket és pénznemeket, amelyeket az internetezés során szeretnénk átalakíttatni a beépülővel. Természetesen egyese elemek konvertálását ki lehet kapcsolni, ami jól jön minden olyan témánál, amiről tudjuk, hogy nem érdekel minket.
Érthető eredmények
Az autoConvert alapértelmezésben megjeleníti az eredeti értékeket a weboldalakon, és kijelöli mindegyiket, amelyiket átalakította. Elegendő az egeret a kijelölt elemek fölé húzni, azután egy kis felugró ablak azonnal mutatja az átváltott értéket, legyen szó pénzről vagy más mértékegységről. Természetesen a beállításokban az is megadható, hogy az értékeket egyből, automatikusan konvertálja a kiegészítő.
A beépülő rendelkezik egy fehérlistával is, amely domainekkel és kulcsszavakkal bővíthető. Alapesetben ezeket szűri: docs.google.com, https://, wp-admin, netflix.com és amazon. Természetesen az elemek törölhetőek, de okkal kerültek fel a kivételek listájára - előfordulhat például, hogy a plugin ezeken a helyeken nem tud majd válaszolni.
Az autoConvert összességében egy gyors és hasznos segítség a Google Chrome böngészőjéhez, főleg akkor, ha külföldi áruházakból vásárlunk vagy mondjuk gyakran nézünk angol recepteket. Az értékek gyors átalakításával sok időt és kattintást spórol meg, és az átalakítós oldalakra sem lesz annyiszor szükségünk.
Nektek melyik a kedvenc Chrome-kiegészítőtök?