Tesztlaborunkban a 8 GB rendszermemóriával (2×4 GB DDR3-1600 SODIMM) szerelt modell járt, amely négymagos, 14 nm-es Intel Celeron N3150/60-as processzort tartalmaz, a szükséges tárhelyről pedig a négy, működés közben cserélhető, 3,5" SATA HDD vagy 2,5" SSD gondoskodik.
Négy lemezzel nem kérdés sem a hardveres (megfelelő RAID + hotspare) sem a szoftveres adatbiztonság, köszönhetően a CPU által gyorsított AES-256 adattitkosításnak, ami kicsit sem fogja vissza a rendszer teljesítményét.
A virtualizáció megvalósításához nagyon jó alapot nyújt a legújabb QTS (a cikk írásakor 4.2.2) és az AppCenterből letölthető Virtualization Station 2.2 alkalmazás, amelyet nekünk kell telepítenünk. A kezelőfelület egyértelmű, a virtualizációs varázsló pár lépésben végigvezet minket az új lemezkép/virtuális gép létrehozásának lépésein. Választhatunk előredefiniált alapbeállítások és a saját magunk által összeállított (memória mennyisége, processzormagok száma, merevlemez mérete) gép között.
Virtuális gépünket akár saját belső "virtuális hálózatra" (Virtual Switch) is kapcsolhatjuk, de az eszköz hátulján helyett kapott négy darab gigabites RJ45-ös hálózati csatlakozónak köszönhetően akár saját fizikai kártyát is dedikálhatunk számára szeparált kapcsolattal. Amennyiben a QTS nyújtotta összes szolgáltatást kihasználjuk a hardver adta lehetőségek keretei között, kellő optimalizációval energia-, hardver-, eszköz- és így jelentős költségmegtakarítást érhetünk el.