Pontosan ismerjük az 55 és 65 hüvelykes méretben elérhető készülék kiváló OLED-paneljét, de ami valóban érdekessé teszi, az a minimalista, ettől pedig prémium hatást keltő dizájn és anyaghasználat (a kijelző diszkrét fémkávájától kezdve a távirányító hátsó és oldalsó bőrborításáig). Izgalmas még a Philips gépi tanulásos algoritmussal operáló P5 Engine-je, ami mozgás, színek és felskálázás tekintetében egyaránt nagyszerű képminőséget ad, illetve a 9-es Androidra épített okosrendszer, amely applikációk hatalmas tárházát biztosítja. Legegyedibb vonása azonban kétségtelenül az Ambilight.
Új megvilágításban
A Philips tévék "különös ismertetőjelének" lényege, hogy a készülékház három oldalán intelligens LED-ek sora fut végig, amelyek a kijelzőn aktuálisan látható kép színeivel világítják meg a tévé mögötti felületet. Ez egyrészt a képernyő dimenzióin túlra is kiterjeszti a vizuális élményt (Philips Hue okosvilágítást használva akár az egész szobára), másrészt sötét környezetben csökkenti szemünkön a tévé fényének terhelését. Nyilván szubjektív, hogy az Ambilight kinek mennyire dobogtatja meg a szívét, de hiába legyintenek rá egyesek, a fényjáték valóban sokat dob egy kései filmnézés hangulatán - gyorsan meg lehet szeretni, sőt sokak számára ez a legnyomósabb érv a Philips tévék mellett.
Szimpatikus, hogy a dobozban nemcsak alacsony talppár található, hanem egy magasabb is azok kedvéért, akik hangsugárzót szánnak a tévé elé vagy alá, de nem szeretnék csupán a kontextusból kikövetkeztetni a filmfeliratok minden második sorát.
Aki viszont kizárólag az integrált, 2.1 csatornás 20+30 wattos hangrendszerre hagyatkozna, az is a kategória átlaga fölötti teljesítményre számíthat, mert külső eszköz híján is erőteljes, részletgazdag a hangzás.
Szóljon hangosan a minden
De bármilyen jó is a beépített hangszóró, aki moziszerű élményt akar, az külső segítséget is igénybe vesz, úgyhogy kíváncsian próbáltuk ki a tesztkészülékkel együtt érkezett 2.1 csatornás Philips B8505 soundbart is. A vezeték nélküli hangsugárzó - ahogy az OLED 805 is - támogatja a Dolby Atmost, úgyhogy a hangzás várakozás szerint nagyszerű, a 240 watt pedig bőven elegendő erőt ad a képernyőn látható robbanásoknak ahhoz, hogy a lakást is megremegtessék.
Ami azonban külön kiemelendő, az a DTS Play-Fi támogatás, mely révén akár több szobára is kiterjeszthető a hang, illetve más eszközökkel szinkronizálva valódi surround hangrendszerré bővíthető.
Verdikt
SD/HD tévézésre, filmnézésre (vagy sportközvetítésekre) könnyű szívvel ajánlható az OLED 805. A játékok esetében is sokat számít a P5 AI Perfect Picture Engine és az OLED panel kombinációjának köszönhető nagyszerű képminőség és végtelen kontraszt, ahogy az Ambilight fényei is - ráadásul az OLED és az Ambilight is leginkább sötétebb környezetben mutatja meg igazi erejét, úgyhogy egy éjszakába nyúló játékos estéhez nehéz jobb párosítást találni. Ugyanakkor a mezőnyben viszonylag magasnak számít a 33 milliszekundumos beviteli késleltetés és nincs HDMI 2.1 csatlakozási lehetőség, úgyhogy bár az Xbox One vagy PlayStation 4 játékosoknak érdemes lehet megfontolni a Philips OLED 805-öt, de azoknak, akik új generációs játékkonzolon (Xbox Series X vagy PlayStation 5) terveznek játszani, vagy PC-t kötnének a tévére, érdemesebb lehet megvárni a Philips OLED 806 megjelenését.