Mesterséges intelligenciával kutatja fel a biztonsági hibákat a Microsoft
A rendszer 99 százalékos pontossággal tud különbséget tenni a biztonsági és a nem biztonsági jellegű szoftverhibák között.
A rendszer 99 százalékos pontossággal tud különbséget tenni a biztonsági és a nem biztonsági jellegű szoftverhibák között.
Tavaly bukkantak rá az iPhone-ok gyári Mail appjában rejtőző hibára, amit a támadók aktívan ki is használtnak a mai napig.
A Facebook újabb 75 országban tette elérhetővé biztonságos, gyerekeknek szánt csevegőjét, de ezek között nincs egy sem a közelünkben.
Kifejezetten egyszerű trükkel sikerült gigantikus összegeket lenyúlni abból a pénzből, ami a károsult cégeknek volt félretéve. Ilyen csalás már jó pár éve nem sikerült senkinek, mert elvileg alapvető, hogy mindenki védekezik ellene: ebben az esetben nem sikerült.
A szakemberek szerint a cégek által kifejlesztett rendszerek nem biztosítják azt az anonimitást, amit előre megígértek, így könnyen veszélybe kerülhetnek adataink.
2019-ben például több mint 23 millió dollárt költöttek Zuckerberg védelmére és magánrepüléseire.
A cyberbűnözők továbbra is előszeretettel igyekeznek népszerű vállalatoknak álcázni magukat.
Több fontos hibajavítást is tartalmaz az aktuális csomag, és két kritikus biztonsági rést is megszüntet, szóval ezt nem érdemes halogatni.
BIOS-szinten érzékeli a végpontokra leselkedő fenyegetéseket a fejlett Dell SafeBIOS Events & IoA.
Már megint az egyik legnépszerűbb videókonferencia-app neve kerül elő egy botránnyal kapcsolatban. Most mondjuk állítólag nem az üzemeltetők tehetnek a dologról, de azért az elmúlt időszak hírei után kimondottan kellemetlen.
Bár a dolog nem újdonság mobilcégtől, de a felemás helyzetben lévő Huaweitől elég merész lépés ilyesmit megjelentetni, főleg a biztonsági vádaskodások közepette.
A hackerek 80 százalékos sikerességgel tudják megkerülni a hitelesítési folyamatot, így az ujjlenyomat-olvasók sem valami biztonságosak már.
Az újításnak köszönhetően a szülői felügyelet válik sokoldalúbbá, így jobban védhetőek a gyerekek a számukra nem megfelelő tartalmaktól.
Lassan már naponta érkezik egy újabb hír valamilyen biztonsági résről vagy furcsaságról a videókonferencia-appal kapcsolatban. Már a fejlesztők is tisztában vannak vele, hogy nem elég a foltozgatás.
Biztonsági és magánszférát érintő okokra hivatkozva teszik ezt, és inkább a Microsoft Teams használatát kérik.
Már megint találtak olyasmit a népszerű videótelefon-appban, ami miatt egyre romlik az a bizonyos népszerűség. Most épp kiderült, hogy egyes hívásokat kínai szervereken lőttek keresztül.
Véget akarnak vetni a "Zoombombing" néven elhíresült problémáknak.
A Safari biztonsági réseit időközben már befoltozták, de így is heves szemöldökráncolásra ad okot a dolog.
A távmunka miatt sokak számára szükségszerűvé vált valamilyen VPN használata, ez pedig nagyon meglátszik a piacon.
Ha az elmúlt időszak biztonsági problémái miatt más platformon próbálnád ki a többszereplős videós csevegést, van még jó néhány népszerű és kevésbé ismert lehetőség.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.