Ha az adataink védelméről van szó, soha nem mehetünk eléggé biztosra. A New Haveni Egyetem kutatói szerint azonban számos androidos alkalmazás van, amelyik nem gondoskodik a tartalmaink védelméről, sőt, adatszivárgási problémáktól szenved. Az érintett appok közé sorolják az Instagram, a Vine, a Nimbuzz, az OoVoo és a Voxer megoldásait is, többek között.
Az appok a kutatások szerint nem titkosított formában, egyszerű weboldalakon tárolják a képeinket és a videóinkat, a beszélgetéseinket pedig sima szöveges formában mentik, és ugyanúgy továbbítják a jelszavakat is. Bár azt gondolnánk, hogy az elküldött üzenetek, képek, videók és térképek privát anyagként érnek célba, a szakértők szerint ez egyáltalán nem így van.
Miután korábban a Viber titkosítatlan, nyilvános szervereken elérhető fotótárolási módszereire is figyelmeztettek az egyetem kutatói, most újabb érzékeny részleteket találtak. A Tango és a MessageMe hasonló formában hagyja a videókat egy szerveren. A TextMe és a Nimbuzz szöveges fájlban tárolja a jelszavainkat, míg az Instagram, az OKCupid, az OoVoo, a Tango, a Kik, a Nimbuzz, a MeetMe, a MessageMe, a TextMe, a Grindr, a HeyWire, a Hike és a TextPlus az üzenetek, képek, térképek és zenék döntő többségét titkosítatlanul továbbítja a hálózaton. A beszélgetéseket a Vine, a TextPlus, a Nimbuzz, a TextMe, a MeetMe, a SayHi, a Kik, az OoVoo, a HeyWire, a Hike, a MyChat, a WeChat, a GroupMe, a Whisper, a Line, a Voxer és a Words with Friends tárolja hozzáférhető formában a készülékeken.
A biztonsági kockázatok 968 millió felhasználót érintenek a becslések szerint. A szakértők szerint bár nem szó szerint mindenkinek küldik szét az appok az adatokat, az elmúlt évek történései után nagy luxus, hogy azok nincsenek védve, ami személyes és pénzügyi gondokhoz vezethet.