A bő egy hete tomboló NSA-botrányban érintett vállalatok a megtépázott hírnevük helyreállítása érdekében nemrég együtt azon kéréssel fordultak az amerikai kormányhoz, hogy hadd hozzák nyilvánosságra az ügynökségek által a FISA (Foreign Intelligence Surveillance Act) segítségével titokban kikért adatok mennyiségét.
A gyors megbeszélés enyhén szólva is felemás eredménnyel zárult, ugyanis a cégeknek csak azt engedték meg az illetékesek, hogy az összes hagyományos bírósági végzéssel együtt közöljenek adatokat, azaz a két típusú adatkérés arányát nem lehet tudni, csak komplett mennyiséget. A Microsoft és Facebook nyilvánosságra is hozta a 2012. második felére vonatkozó releváns statisztikáit, ám a Google és Twitter szerint az egyezkedés egyáltalán nem érte el a célját, hiszen a lényeg pont a FISA-s igénylések számának különálló publikálása lenne.
A tájékoztatások szerint a Microsoft a tavalyi év második felében 6-7 ezer igénylés történt, amely 31-32 ezer felhasználói fiókot érintett, míg a Facebook esetében ugyanezen számok 9-10 ezer és 19 ezer. Sajnos azt már nem tudni, hogy a vállalatok hány esetben adták ki a kért adatokat.