A japán kormány gyakorlatilag néma csendben 2008 óta fejleszti az új kiberfegyverét. Egyáltalán nem ritka, hogy egy kormány (USA, Kína) a lehető leghatékonyabb eszközökkel igyekszik megvédeni digitális határait, de a japánok által használt módszer láttán páran rögtön pulóvert kötnek a szemöldökükből. A Fujitsu hathatós segítségével létrehozott vírus ugyanis egy különös, ámbár hatékony módszerrel éri el a célját.
Alapvetően, amikor a védelmi vírus felfedezi egy malware behatolását, a kártékony kódot deaktiválja, majd információkat nyer ki belőle. Ezután a védelmi programsor azonnal követni kezdi a malware által hátra hagyott virtuális nyomokat egészen a forrásig. A rögös út alatt minden érintett gépet letilt és deaktivál. A módszer lényege röviden az, hogy úgy akadályozza meg a kártékony kód terjedését, hogy a forrással egyetemben a fertőzött és a kiindulópont közötti összes gépet (,melyek potenciális gazdagépek lehetnek) likvidálja.
Néhány kétség kívül extrém helyzetben a fegyver sajnos lényegesen több számítógépet rakhat parkoló pályára, mint amennyi szükséges volna, azonban számos törvényben foglalt paragrafus teljes mértékben tiltja, hogy nemzetközi vizekre evezzen japán legjobb védelme.