Az elmúlt évek cyberbiztonsági botrányai ellenére sokan még mindig egyszerű jelszavakat használnak. Az "12345" és a hasonló kódok feltörése egy hackernek viszont mindössze 0,29 milliszekundumba kerül.
A BetterBuys egy olyan interaktív oldalt állított össze, amely az Intel mérési eredményeit és a John the Ripper jelszótörő eszközt veszi alapul.
Az oldal arról ad tájékoztatást, hogy egy átlagfelhasználó jelszava mennyire jó, és milyen hamar tudja feltörni egy hacker.
A hackereknek sokszor nincs nehéz dolguk, van, hogy a jelszavakat egyszerűen kitalálják, van, hogy ingyenes szoftverek segítségével oldják meg a feladatot. Aki egy szótárban megtalálható szót választ jelszónak, majd egy számot csap a végéhez, annak a kódját a szoftverek átlagosan 1 óra alatt tudják feltörni.
A John the Ripper brute force jellegű eljárásra építkezik, vagyis egy egyszerű listát alapul véve eltérő szavakat, számokat, kifejezéseket és kombinációkat próbál ki. Először persze mindenki a leggagyibb jelszavak listájával kezdi.
A karakterek száma egyébként nagyban befolyásolja a törési nehézséget: 7 karaktert fel lehet törni 0,29 milliszekundum alatt is, de 12 karaktert van, hogy két évszázadba kerül. Segítenek a kis- és nagybetűk, a számok, szimbólumok is.