Bizony nem (csak) a mindennapok családi albumaihoz találták ki a Liquid családot. Az Avid a Pinnacle megvásárlásával annak szinte teljes termékskáláját magába olvasztotta, így olyan portfólióra tett szert, amellyel a teljes videós piacot lefedheti, a belépőszinttől a tévéstúdiós, milliós felszerelésekig. A Pinnacle eddig a félprofesszionális-professzionális piacra szánta Liquid csomagját, ez azonban az új családban már messze nem a "legnagyobb testvér". Az új Liquid verziónak azonban csak besorolása változott, képességekben nem gyengült, sőt az eddigieknél teljesebb szolgáltatáskészletet kínál.
A komoly kezelőfelület és a professzionális, a végletekig precíz vágás mellett üdítően hat néhány "laza" újdonság. Igénybe vehetjük például a SmartSound automatikus háttérzene-generátort. Formátumok tekintetében is bővült a kör: közvetlenül szerkeszthetők DivX és Windows Media 9 kódolású képsorok, illetve a DV-anyagok rögtön MPEG-2 kódolással is rögzíthetők. A program immáron a hang és a kép szétválasztása nélkül, egy állományból is képes szerkeszteni. A számos CPU- és GPU-alapú effektus mellett a Time Warp (lassítás/gyorsítás) valós idejű előnézete is működik. Rázkódós felvételeinket is helyrehozza a program, így optikai képstabilizátort nélkülöző kamerával készült videókból is jobbat alkothatunk. Mintegy 50 további új effektussal gyarapodott az eddig is túláradó választék. Az új verzió tehát kevésbé kényes alapanyagainkra, az újdonságoknak köszönhetően pedig egy kicsit a szabadabb munka irányába mozdult el.
Avid Liquid 7 Pro
Nemcsak verziót, hanem tulajdonost és márkanevet is váltott az ismert félprofesszionális videoszerkesztő, a Liquid, amely — immáron AVID termékként — a középmezőnyt erősíti nem is egy kiváló újdonsággal.
Hirdetés
Hirdetés