A 4K hajnalán igen rossz hír, hogy az új, középkategóriás videokártya nem lesz gyorsabb a hasonló árú, régebbi modelleknél és az sem szívderítő, hogy az AMD egy halom kártyát csak átnevez újabb verzióra, a GPU-t nem cseréli le. Ebben az ínséges időben kifejezetten olaj a tűzre az új játékok hardverigényének bejelentése. Egészen pontosan az új Batman játékra gondolunk, ahol a teljes látványhoz GTX 980-as videokártyát ajánl a szerény gyártó. Na de a GeForce tulajdonosok most egy kis előnyre tehetnek szert, ugyanis egy lelkes felhasználó rábukkant, hogyan lehet néhány extra fps-t kisajtolni videokártyájából.
A háttérfeladat vajon mi?
Az NVIDIA lelkesen erőlteti az Shield tabletet, amelynek egyik extra szolgáltatása, hogy bivalyerős, de legalábbis játékra alkalmas számítógépünkről átstreameli a játékokat a kézikonzolra. A szolgáltatás a GeForce Experience szoftverrel könnyedén aktiválható és tényleg látványos, de az az igazság, hogy Shieldje csak nagyon kevés felhasználónak van. A Redditen publikálta felfedezését az lhikary nevű GeForce tulaj, miszerint a GeForce driver telepítésekor ez a streamelő szolgáltatás is automatikusan aktiválódik. Ez azt jelenti, hogy minden GeForce-os PC a háttérben streamelési folyamatot is végez, ami ugyan nem gáncsolja el sem a CPU-t, sem a GPU-t, de tény, hogy egy kevés erőforrást elvesz a játékoktól.
Streaming nélküli száguldás
A megoldás igen egyszerű: kapcsoljuk le a streaming szolgáltatást. Ehhez a futtatás menübe gépeljük be a „services.msc” sort, majd a megjelenő ablakban keressük meg az NVIDIA Streamer Service-t. Ezt nyissuk meg és a Leállítás gombra kattintva állítsuk le a szolgáltatást. Az Indítás típusát is változtassuk meg Automatikusról „Letiltva” módra, így többé nem indul el ez a streamelési háttérfolyamat. Mentsük a beállítást és máris indulhat a játék. Arra mindenkit felkészítünk, hogy az eddig szaggató játékok nem fognak hirtelen 4K-ban, maximális részletességgel futni, de azért egy kicsit több erőforrás marad a játékra, amely így talán kevesebbszer és kevésbé lassul be a komplex jeleneteknél.
Fontos, hogy driverfrissítés után ismét ellenőrizzük a szolgáltatást, illetve amennyiben a ShadowPlay-t használjuk, ne nyúljunk ehhez, mert ehhez is szükséges a kiszemelt szolgáltatás.