A május egyik nagy meglepetése volt, amikor Bill és Melinda Gates bejelentették, hogy közel három évtized év után külön utakon folytatják életüket.
A házaspár még 1987-ben ismerkedett meg egymással egy New York-i rendezvényen, 7 évvel később pedig Hawaiion, egész pontosan Lanai szigetén keltek egybe. A kapcsolatnak a hivatalos indoklás szerint azért vetettek véget, mert nem hittek abban, hogy párként tovább tudtak volna fejlődni.
A válás nagy kérdése volt, hogy milyen feltételekkel osztják fel Bill Gates 152 milliárd dolláros vagyonát, mellyel a Microsoft alapítója jelenleg a világ 4. leggazdagabb embere.
Az ügyben illetékes Washington állam előírásai alapján 50-50 százalékos elvet kellett volna követni, a nyilvános dokumentumok szerint azonban a felek külön szerződésben állapodtak meg, melynek részletei nem ismertek. A válást kimondó bíró ugyanakkor "igazságosnak és méltányosnak" nevezte a megegyezést.
Az viszont kiderül a dokumentumokból, hogy egyik fél sem fog tartásdíjat fizetni, s hogy Melinda French Gates nem tervezi visszavenni leánykori nevét (Melinda Ann French).
Gatesék két éven belül már a második szupergazdag házaspár, akik a válás mellett döntöttek: 2019-ben Jeff Bezos és McKenzie Scott (akkor még Bezos) intett búcsút egymásnak, megegyezésük értelmében Scott kettejük Amazon-részvényeinek 25%-át kapta, 35,6 milliárd dollár értékben.
Bill és Melinda Gates válása ugyan viszonylag csendben zajlott, a tavaszi bejelentést követően sokat foglalkoztak vele a híradások, hogy a Microsoft alapítója hűtlen lehetett a feleségéhez, s hogy a szoftvercég igazgatótanácsát is egy viszony miatt kellett elhagynia.
Ehhez jött még továbbá az a szóbeszéd is, hogy Melinda Gates akkor kezdte előkészíteni a válást, amikor a férjével baráti kapcsolatot ápoló, fiatalkorú megrontásáért elítélt milliárdos, Jeffrey Epstein 2019-ben öngyilkos lett a börtöncellájában.