Egy frissen benyújtott szabadalom szerint a cupertinói vállalat jelenleg azon töri a fejét, miképp lehetne több helyre szert tenni a Watch órák készülékházán belül. Évről-évre hízik a funkciók listája, a Series 6-nál bemutatott véroxigénszintmérést pedig hamarosan a vércukorszint vizsgálati lehetősége egészítheti ki. Nem csoda, ha hardveres korlátok merülnek fel.
Megdöbbentő, hogy a digitális jólétünket milyen komplex módon figyeli a csuklónkra helyezett eszköz, és hogy a jövőben még több szenzor figyelhesse az egészségünket, több változtatásra is szükség lehet. Az Apple Watch alap dizájnnyelve nagyon minimálisan változott a kezdetek óta, ami egyben azt is jelenti, hogy az eszközt működtető hardvernek is egységnyi területen kellett fejlődnie, gyorsulnia, és nem mellesleg egyre inkább energiatakarékossá válnia.
Az órákat tervező csapat elérhetett egy határt, a legújabb ötlet ugyanis az, hogy az óra finom rezgéseit eddig előállító Haptic Engine-t száműzik a vázból, és egy speciális, "mozgó" akkumulátor veszi át a helyét. Tehát a rezgéseket maga a telep generálná, a felszabadult hely pedig lehetőséget adna a kapacitás növelésére is.
Egy másik eshetőség, hogy az Apple további szenzorokat, vezérlőket tervezhetne a megüresedett helyre, a felhasználók többsége azonban vélhetően elégedettebb lenne egy picit hosszabb üzemidővel. A szabadalom benyújtása természetesen nem jelenti azt, hogy ez a megoldás mindenképp megjelenik majd egy jövőbeni termékben, ugyanakkor jól jelzi a tervezés során felmerülő problémákra adható ötleteket, lehetséges megoldásokat.