Cloud gamer headsetjével egy csapásra ismert és népszerű gaming perifériamárka lett a Kingston által életre hívott HyperX, ami az elmúlt években több, sikeres és jó gamer terméket dobott piacra. A headsetjeit már egy ideje saját maga tervezi és készíti, de sokan még mindig az eredeti, 6 éves Cloudot tekintik a legjobbnak.
Ezt anno még a QPAD svéd gyártóval közösen készítette és valóban minőségi ugrás volt az akkortájt kapható gamer headsetekhez képest. A recept nem volt túl bonyolult: a részletekre és a hangminőségre is oda kell figyelni.
Múltidézés extrákkal
A most megjelent Wireless modell már korántsem üt ekkorát, ám klasszikus dizájnja sokakban nosztalgikus érzéseket ébreszthet, amúgy pedig már kívülről látszik, hogy ez egy kényelmes headset. És ez pontosan igaz is, az ovális fülkagylókat borító memóriahabos párnák kényelmesek, de sajnos cserepárnát már nem kapunk ezúttal.
RGB-világítás nincsen a fejhallgatón, van azonban méretes HyperX jel és több csatlakozó, illetve kapcsoló is. A jack csatlakozóhoz a rugalmasan hajlítható mikrofont kell csatlakoztatni, amit amúgy egy erre dedikált kapcsolóval is azonnal le tudunk némítani. Emellett találjuk a ki/bekapcsoló gombot, ugyanis ez a füles - a nevéből is adódóan - vezeték nélküli. Tulajdonképpen ez az új Cloud II legnagyobb újdonsága, a többi mind ennek a körítése.
A kényelemről a vastag fülpárnákon kívül az egyszeres, párnázott pánt gondoskodik, amely fixen és kellemesen, de egyeseknek talán kicsit túl erősen tartja helyén a fülkagylókat. A fejhallgató kerete alumíniumból készült és nagyon vagány piros színre van lefújva. A masszivitással nem lesz gondod és bár a kagylókat elfordítani nem tudod, a strapát kiválóan bírja a Cloud II Wireless.
A fülkagylók teljesen zártak, odabent pedig a kábeles Cloud II 53 mm-es hangszórói dolgoznak. A hangerőt egy potméterrel is szabályozhatod egyenesen a kagylóról, méghozzá egy digitális tekerőgombbal, ami kényelmes és kézenfekvő.
Bírja szusszal
A legtöbb Wireless fejhallgató nagy gondja az üzemidő. Az átlag manapság 16-20 óra, ám a HyperX modellje ennél sokkal többre, akár 30 órára is képes, és ezt tesztünk is alátámasztja. Szintén hasznos az energiatakarékos időzített kikapcsolás, illetve a Type-C-s töltés, amely 1-2 óra alatt felpumpálja az akkumulátort. A nagy hangszórók, a fém keret és az akkumulátor kissé megdobták a súlyát, így 300 grammot kell elviselned a fejeden.
Az adatkapcsolathoz a 2,4 GHz-es frekvenciát használja a Cloud II Wireless, az USB-s adó-vevőegység pedig meglehetősen nagy, akárcsak a konkurensek esetében. Sajnos 3,5-es jack analóg csatlakozásra nincsen lehetőség, így az Xbox tulajok ki vannak zárva és Switch-en is trükközni (vagy dokkolni) kell, ha ezt szeretnéd használni. Valójában PC-hez készült a headset, itt egy programot is kapsz hozzá (NGenuity). A beállítások igencsak limitáltak, a töltöttség követésén felül valójában arra jó, hogy aktiváld a 7.1-es térhangzást. Ez persze virtuális, abból pedig egy átlagos, nem éppen lehengerlően csodaszuper megoldás - a zenéket például képes teljesen tönkretenni (de persze nem is erre tervezték).
Verdikt
Pillanatok alatt szerzett magának hírnevet a HyperX a Cloud I/II modellekkel, ezért a Wirelessnél (jogos) elvárás volt, hogy ne gyalázza meg az elődök jó nevét. Úgy találtuk tesztünk során, hogy szerencsére erről szó sincs: a kényelem csodás, a vezeték nélküli kapcsolat stabil és az üzemidő is magasan átlagos felüli. A masszív headset hangzása a nagy átlagot hozza: meleg, tele basszusokkal, de a színpadkép nem kimondottan nyitott, a hangerő csak átlagos. A játékok szempontjából fontos, hogy a zajok forrását jól lehet lokalizálni, a pontossággal nincsen gond és olykor még a szoftveres 7.1 aktiválásával is érdemes kacérkodni. A Cloud II Wireless elkészítésekor a jól bevált stratégiát követték a mérnökök:
ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani.
Merthogy a Cloud még ma is egy kiváló gamer headset - igaz, már korántsem sorolnánk a csúcskategóriás modellek közé. Ez nem is baj, (arra ott a HyperX Revolver), ráadásul a vezetéknélküliség elég vonzó sokak számára. A HyperX Cloud II Wireless hihetetlen meglepetést nem fog okozni, de a megépítés minősége, az alumínium váz mindenképpen a felsőbb körökbe sorolja, a hangzás is hozza a gamereknél elvárható, jobb szintet, az üzemidő és a vezeték nélküli kapcsolat stabilitása pedig szuper. Nagyon tetszett, hogy a némítógomb és a ki/bekapcsoló gomb felülete eltérő (homorú/domború), így könnyű kitapogatni és magabiztosan kapcsolni. Sajnos kábeles, analóg üzemmód (vagy netán Bluetooth) nincsen, a mikrofon hangja is inkább átlagos, semmint kiemelkedő, az NGenuity programra pedig ráférne egy alapos kozmetika.
A Cloud II Wireless egy ikonikus gamer headset jól sikerült utóda az egyre népszerűbb vezeték nélküli technológiával megfűszerezve, miközben a hangzás még mindig jobb, mint a nagy átlag esetében. Ugyanakkor kilométereket már nem ver a mezőnyre, extrákkal sem tud kitűnni, a konkurencia pedig nagyon agresszív. Az ajánlott 65 ezer forintos ár igencsak magas, főleg úgy, hogy a hasonlóan jó, kábeles verzió többféle színben is elérhető és 30 ezerért a tiéd lehet. A konkurensek extrákban, külsőben és árban egyaránt szintén kellemetlen helyzetbe hozzák a HyperX fejhallgatóját: jó minőségű, kábelmentes gamer headsetet már 30-40 ezer forintért is találsz a kínálatban.