Régen még igencsak megosztotta a játékosokat, hogy milyen platformon lehet kényelmesen játszani kontrollerrel, és hol jobb, ha érintőkijelzőre, vagy egér+billentyűzet párosra szavazunk. Ma már minden főbb platform kiválóan kezeli a játékvezérlőket, vagyis gamepadokat, sőt, a legtöbb játék automatikusan vált is az irányítóhoz passzoló vezérlésre. A Cooler Mastertől nem idegen a gaming perifériák tervezése és gyártása, ezért adta magát, hogy készítsen egy gamepadot. Megnéztük, kinek és miért érdemes számításba vennie a Stormot.
Konzolosok kíméljenek
A Cooler Master Storm nem tekinthető különc kontrollernek: fekete, jól ismert formájú és a gombok mennyisége, valamint elhelyezése sem szokatlan. Külsőre leginkább az Xbox kontrollerekre hajaz, de már az elején le kell szögeznünk, hogy egyikkel sem kompatibilis (pedig a számítógép Xbox Wireless Controllernek ismerte fel!). Ez igaz a Sony PlayStationökre és a Nintendo Switch-re is. Amivel kompatibilis, az bármilyen androidos mobileszköz, windowsos PC, iOS-es készülék vagy a Mac. Ezeken felül az okostévékkel, vagy éppen "tévé-felokosítókkal" is kompatibilis, mint például a Fire TV, Roku stb.
A Storm tapintása nem éppen prémium, egyszerű műanyag borítást foghatsz kézbe, ami tippünk szerint idővel kifényesedik a kopástól. Ugyanakkor kényelmes, ergonómiailag rendben van a kontroller, a gombok, analóg karok, a D-Pad és a ravaszok elhelyezése is ideális. Bekapcsolni a középső Cooler Master jel formájú gombbal tudod a Stormot, a vezérlésre pedig négy kisebb gomb szolgál.
Az egyik legjobb tulajdonsága a Stormnak, hogy a BT-kapcsolatokat profilokban kezeli és egyetlen gombnyomással válthatsz a párosított eszközeid között. Ha ez nem lenne elég, a természetesen vezeték nélküli kontrollert Type-C porton is csatlakoztathatod. Az éppen aktív profilról a középen látható LED-ek tájékoztatnak. Egy félig-meddig egyedi profilt is aktiválhatsz, ami kifejezetten Android eszközöknél praktikus. Az egér piktogrammal jelölt gombot kétszer megnyomva a kontroller speciális módba vált, és a kijelzőn megjelenő kurzort irányíthatod innentől kezdve.
Meglehetősen könnyű, mindössze 220 grammos a Storm, de nem maradt ki a rezgőmotor és a kellően nagy akkumulátor sem. A játékok során a rezgéses visszajelzést nem találtuk különösebben erősnek, de azért érezhető volt, viszont a 40 órás üzemidő kellemesen pozitív tulajdonság.
A fekete-lila színkombináció érthető a Cooler Mastertől, azonban a gombok jelei kissé nehezen olvashatók, itt jobb lett volna mondjuk fekete feliratozást használni. A ravaszokat könnyen el lehet érni bármelyik oldalon, kevés volt a félrenyomás, nem okozott gondot hamar megtanulni a helyüket.
Teszt, értékelés
Olyan cégtől érkezett a Cooler Master Storm, akinél nem kell pocsék minőségtől, botrányosan rossz eszközöktől tartani, és ez be is igazolódott a teszt során, de az is igaz, hogy a Storm kontroller egyedinek nem nevezhető és kellemes meglepetésekből sem igazán számíthatsz semmire. A több profilba szervezett BT5.0 csatlakozásért érdemel egy piros pontot a Storm és az egyszerű csatlakoztathatóság, kompatibilitás is a pozitívumok közé sorolható. Ugyanakkor csúnya kihagyott ziccer, hogy sem PlayStationnel, sem Xbox-szal nem kompatibilis a vezérlő, nincsen PC-re makrórögzítő szoftver és egyedi vonások sem jellemzőek a Stormra.
Ha viszont PC-hez, vagy még inkább androidos mobilhoz választasz kontrollert, a Storm jó szolgálatot tehet - csalódni nem fogsz benne. PC-n a vezeték nélküli módban nem tapasztaltunk bántóan nagy input lagot, de akit ez mégis zavar, kábellel is használhatja. Androidos telefon esetén érdemes a Stormhoz készült mobiltelefon-tartót is beszerezni, így még kényelmesebb lehet a játék.
A Cooler Master Storm még nagyon új eszköz, nyáron lesz elérhető a hazai kereskedésekben. Pontos árat egyelőre nem tudunk, de várhatóan 15-17 ezer forint magasságában várható (a mobiltartó konzolt külön lehet megvásárolni hozzá).