Minden porcikájában gamernotebook a legújabb Nitro 5 modell, amely a fekete-piros színkombináció mellett minden, manapság már kötelező szolgáltatást megkapott. Az alumínium betétes fedlap jól mutat, a gép szögletes kialakítása, határozott élei is erősítik a gamer dizájnt, de azért nem szabad elfelejteni, hogy itt műanyag házzal van dolgunk, és ez bizony érezhető is. Ugyanakkor komoly hiányossága nincsen és megáll 300 ezer forint környékén - plusz van egy kellemes meglepetése is.
Vagány gamerkülső
Az átlagos méretű és súlyú, 2,4 kg-os gép nem nélkülözi a gamer extrákat, ami árát tekintve különösen jó hír. A műanyag készülékházat igyekeztek fém, illetve alumínium betétekkel feldobni, ami mindenképpen nemes cselekedet, emellett a stabilitáson is segít egy kicsit.
Ugyanakkor az érdesített, szimpla fekete műanyagrészek tapintása nem a legkellemesebb és a kijelző körüli közepesen keskeny káva sem kimondottan izgalmas - épp olyan, mint amilyen egy árérzékeny gamernotebooktól elvárható. A felső részen egy szimpla webkamera figyel téged - arcfelismerés vagy fizikai letakaró nincsenek.
A 15,6 colos IPS-paneles kijelző 3 ms-os válaszidőre és 144 Hz-es frissítésre képes átlagos fényerő és képminőség mellett, ami igazán jól mutat a specifikációk között. Az már kevésbé örvendetes, hogy a kijelző fix frissítésű, sem az adaptív FreeSync, sem pedig G-Sync technológiákkal nem kompatibilis.
Ez elég rosszul hangzik, de azért annyira nem nagy gond, ugyanis még a full HD-felbontás ellenére sem képes a GPU ilyen gyorsan futtatni a játékokat. A billentyűzet taktilis tulajdonsága kiváló, a WASD okos kiemelése is jól mutat, így a klaviatúrán kellemesen lehet gépelni, de sajnos a jobb felső sarokban ismét ott a ki/bekapcsológomb, amire nagyon egyszerű rányomni.
Nagyon vagány, nagyon gamer a piros műanyagból készült, feketére festett felületű, fehér háttérvilágítású billentyűzet, de használat közben hamar rá fogsz jönni, hogy igazán szerencsétlen. Háttérvilágítás nélkül a piros feliratok nehezen láthatók, így előbb-utóbb kénytelen leszel megtanulni odafigyelés nélkül gépelni.
Félig vadállat
Odabent egy kiváló, fejlett, erős, mégis alacsony fogyasztású AMD Ryzen 7 4800H CPU dolgozik a maga 8 fizikai processzormagjával, amelyek egyszerre akár 16 programszálat is képesek feldolgozni. Ebben a CPU-ban egy integrált Radeon is helyet kapott, amely képes dinamikusan le- és felkapcsolni, attól függően, hogy az energiahatékonyság, vagy a teljesítmény a fontosabb.
Utóbbi esetben a főszerep a GeForce GTX 1650 Ti GPU-é, amely 4 GB VRAM-mal megtámogatva igyekszik minden játékot stabilan 30 fps felett tempóval futtatni. Ez ma még többé-kevésbé sikerül is neki, de ez az erő hamarosan már nem lesz elég, így akár már jövőre lejjebb kell majd adnod a látványvilágból az újabb címek esetén.
A félterrás SSD átlagosan teljesít, a RAM-ot viszont nem árt bővíteni 16 GB-ra, mert így csupán egycsatornás. A hálózati rész kiváló, a Killer E2600-as LAN minőségi, a Wi-Fi 6-kompatibilitásért pedig az Intel AX200-as modul felel. Az átlagos hangzással sem volt különösebb gondunk, a 3 USB port is hasznos, ám az extra Type-C sem töltésre, sem pedig videokimenetként nem használható.
Szintén a költségcsökkentés oltárán vérzett el a biometrikus azonosítás, az SD-kártyaolvasó és a baráti árba a Windows 10 licenc sem fért bele. Érdekes megoldás, hogy egyedül a tápcsatlakozó a gép hátsó oldalára került, ráadásul ez könyökcsatlakozó, így nem hátra, hanem oldalra vezethető el a töltőkábel.
A tesztek igazolták a papírformát, vagyis azt, hogy ez a processzor nagyon erős - sokkal erősebb, mint ami egy GTX 1650 Ti-s gamernotebookba kellhet.
Ez annyiban jó hír, hogy szerkesztési, videovágási, kódolási munkáknál kiváló teljesítményre számíthatsz (különösen feljavított RAM-mal), ahogy a játékok sem fognak panaszkodni, hogy gyenge a központi egység.
Ehhez nagyon kellemesen csendes, mindössze némi szélzajjal operáló hűtés tartozik, cserébe viszont tartós terhelésnél a throttlingot nem tudod elkerülni.
Verdikt
A kompromisszumok ellenére szerethető, megbízható és pofás gamerlaptop a Nitro 5 bivalyerős CPU-val, jó hálózatos résszel és még jobb üzemidővel, de azért vannak hiányosságai és a GPU is lehetne már eggyel erősebb.
Ha vegyesen dolgozol, tanulsz és hétvégente néha-néha játszol PC-del, szereted, ha kép- vagy videoszerkesztésnél száguldanak a programok, jó választás lehet ez a gép, de ha komolyabban vennéd a játékot és több évre keresel gamernotebookot, ennél erősebb GPU-ra lesz szükséged.