Világít, akár egy túldíszített karácsonyfa a Corsair K70-es billentyűzete, de ez nem csoda, hiszen egy topkategóriás, meglehetősen drága gamer modellről van szó. Persze a bazári világítást az első bekapcsolás után rögtön megszelídítheted, azonban emellett még temérdek extrát kínál a K70, valamint egy egészen speciális kapcsolómechanikát is.
Ez a komoly újdonsága az MK.2-es kiadásnak, amelynek előző verziója, az eredeti K70 rengeteg díjat bezsebelt anno. A helyzet azóta rengeteget változott, mechanikus billentyűzetből óriási a kínálat, ezért a Corsair sem lazíthat és bizony a kiváló szolgáltatások mellett az árversenyből sem maradhat ki.
Tapasztalat és profizmus
Masszív, műanyag házát felülről szálcsiszolt alumínium fedi a K70-nek, amely extra stabilitást ad és ez gépelés közben is jól érezhető. A K70 RGB MK.2-nél nem lesz olyan gondod, hogy behajlik, besüpped a tasztatúra közepe, még komolyabb püffölés hatására sem fogja megadni magát a készülékház.
Az alsó él érdekesen felfelé hajlik, amelyre a dobozban található csuklótámasz is rácsúszik, ezt leszámítva azonban a gombok kiemelkednek a ház síkjából, ami megkönnyíti a tisztítást (például sűrített levegővel).
Attól, hogy gombonkénti RGB-világítást kapsz, még nem feltétlenül kell bazári csillogásba borítanod asztalodat
A felső részen három dedikált gombbal váltogathatsz a profilok és a világítás között, valamint a Windows billentyűket is letilthatod. A profilok minden beállítást tartalmaznak a kiosztástól a világításon át a lekérdezési gyakoriságig, ráadásul fedélzeti memóriában tárolódnak, hogy bárhová magaddal vihesd őket. Középen a Corsair logó szintén RGB-s háttérvilágítású, jobb oldalon pedig egy kényelmes hangerőszabályzó hengert, némítógombot és médiavezérlőket találsz.
A teljes értékű, angol kiosztású tasztatúrán szokatlanul közel kerültek a felső számsorhoz az F-funkcióbillentyűk, de a használat során ez nem okozott kényelmetlenséget. Sajnos magyar szitázásban nem érhető el a K70 RGB MK.2, viszont a csomagban nem csupán műanyag csuklótámaszt, hanem kevlár-hatású felülettel ellátott cseregombsapkákat is találsz, amelyekkel leválthatod a WASD és a QERF gombokat. legyen szó bármelyik billentyűről, a sapkák felülete befelé ívelt, így nem csúszik le az ujjad véletlenül, ami jelentősen csökkenti a félregépelési mutatót.
Csak csendben, csak halkan
A gamer billentyűzet különlegessége, hogy a Cherry MX mechanikus kapcsolócsaládból a Silent verziót kapta meg, amely mechanikus taktilis érzetet ad a szokásos, kopogós hang nélkül. Ez különösen azok számára előny, akik éjjel szeretnek (vagy tudnak) játszani, de nem akarják felkelteni családtagjaikat. A Cherry MX Silent kapcsoló a Red verzió tulajdonságát örökölte, így 45G-s lenyomási erő mellett 1,9 mm-es a kapcsolási pont távolsága, illetve 50 millió leütésig hitelesített az élettartama. A csendes kapcsolásért speciális megvezetés, illetve mindkét végállásban zajcsökkentő betétek felelősek.
Természetesen a szolgáltatások itt még nem érnek véget. A két USB portot igénylő billentyűzeten egy extra USB 2.0 portot is kapsz, illetve a világítást és az egyéb paramétereket az iCue szoftverrel vezérelheted.
Corsair loves Asus
A legújabb iCue szoftvertől kezdődően már nem csupán minden, ezzel kompatibilis Corsair periféria és eszköz, hanem az Aura Sync-es Asus termékek világítását is tetszőlegesen személyre szabhatod. Ebbe természetesen beletartozik a szinkronizálás is, vagyis egy jól összeválogatott Asus-Corsair konfig minden egyes LED-je összehangoltan, a TE parancsaidnak megfelelően fogja beragyogni szobádat.
Minőség és luxus árazás
Külsőre, felszereltségre és tudásra is abszolút topkategóriás a Corsair K70 RGB MK.2 billentyűzete és ezt ára is tükrözi. Az MK.2 nem adott túl sok mindent elődjéhez, ám az iCue szoftver még mindig az egyik legjobb és a hardverből sem hiányzik semmilyen fontos szolgáltatás. A megépítésre úgyszintén nem lehet panasz: kellően masszív, stabil és dögös a K70 RGB MK.2.
Az igazi különlegesség a Cherry MX Red Silent kapcsoló, amely valóban sokkal halkabb, mint a többi változat, de azért néma, prémium membrános csendre senki se számítson. Különösen a nagyobb gombok hangosak, egyszerűen hallani, hogy mechanikus kapcsolók rejtőznek alattuk (azért nem kell Cherry MX Blue szintre gondolni).
A K70 RGB MK.2 minden szokásos gamer funkcióra képes, jól néz ki és strapabíró, az iCue szoftver kiváló, de a csendes kapcsolókat leszámítva különlegesen egyedi extrája nincsen, ami indokolná a rendkívül magas vételárat.