Az OpenAI kezdetben a ChatGPT, mint chatbot élményének népszerűsítésére összpontosított, miközben a képgenerálást más mesterséges intelligencia eszközök, például a Midjourney végezték. Mára azonban elmosódtak a határok, mivel a chatbotok is képesek képeket készíteni. A Google Gemini és a Meta AI már régóta tud ilyet, de az OpenAI csak nemrég lépett be ebbe a térbe a GPT-4o modelljével, amellyel most állítólag képeken belüli vízjelezést is tesztelnek.
A GPT-4o a múlt héten vált mindenki számára ingyenesen elérhetővé, miután egy ideig csak fizetős felhasználók használhatták. Az új modell számos fejlesztést hozott, köztük a képgenerálás lehetőségét is: akár szöveges utasítás alapján, akár meglévő képeket átalakítva lehet képeket készíteni. A netet elárasztották például a Studio Ghibli stílusában átalakított fotók. A hirtelen megnövekedett érdeklődés miatt azonban az ingyenes felhasználók hamarosan valószínűleg napi két kép generálására korlátozódnak.
A népszerű Ghibli-stílusú képek használata viszont rávilágított egy problémára: a GPT-4o eddig nem alkalmazott vízjelezést. Egy AI-kutató észrevette, hogy az Androidos ChatGPT alkalmazás legújabb verziója már utal egy új "ImageGen" vízjelre, amely a képgeneráláshoz tartozik. Érdekesség, hogy a vízjelezés jelenleg csak az ingyenes felhasználók képeit érintené, hasonlóan a stock fotóoldalakhoz, ahol fizetés nélkül vízjelezett verziót kapunk. A fizetős felhasználók vízjel nélküli képeket kaphatnak, így ez akár ösztönzőként is szolgálhat az előfizetésre.