Paweł Zadrożniak számítógépasztala rogyásig van kimustrált PC-s alkatrészekkel. Ebben még idáig nincs semmi extra, sokan vagyunk így ezzel. Viszont a lengyel fiatalembernél a kibelezett szkennerek, fedelüket vesztett merevlemezek mellett még 64 darab floppy meghajtó is van, szépen, 8x8 egységes oszlopokba rendezve. És nem, ezek sem csak letűnt korokra emlékeztető szobadíszek.
Pawel ugyanis a hardvereket szépen bekötötte egy saját készítésű vezérlőpanelbe, amit egy szintén saját fejlesztésű zeneprogrammal meghajtva szólaltatja meg a The Floppotron nevű "zenekart", amelynek tagjai épp a fent említett lomok. A zeneprogram az egyes hangokat a megfelelő hardverekre küldi ki, mégpedig úgy, hogy ezeket megfelelő sebességű és időzítésű mozgásra "hergeli", ezáltal a merevlemezek kattogása adja a ritmust, a floppyk különböző gyorsítású olvasási folyamatai képezik a hangszeres szekciót, míg a síkágyon mozgó szkennermodul sebessége adja az éneksávot illetve a szólókat.
A legegyszerűbb, ha Pawel legújabb videójával, és benne egy klasszikussal mutatjuk be mindezt, íme a Toto slágere, az Africa, ahogy még biztosan sosem hallottad:
Ez pedig egy másik szubkultúra klasszikusa, a legendás Duke Nukem 3D főcímzenéje a Floppotron előadásában:
Ha érdekel, hogyan is készült a The Floppotron (pontosabban annak 2.0 változata), ezt is megnézheted:
Egyébként pedig érdemes megnézni, honnan indult az őrület 6 éve. Ez volt az első zenélő hardver Pawel birodalmában, mindössze egyetlen floppy meghajtó és egy barkács-áramkör. Szépen felfejlődött azóta a "hangszerpark", az biztos:
Pawel YouTube-csatornáját érdemes még tovább is böngészgetni, csodák vannak rajta dögivel.