A Twitter módosításainak köszönhetően a felhasználónevek többé nem számítanak bele a 140 karakteres válaszokba. A mikroblog több hónapnyi tesztelés után állt elő az újítással, bár a tesztidőszak alatt sokan panaszkodtak rá, hogy az új dizájn zavaró.
Sokan panaszkodnak majd arra is, hogy ha egy válaszban egynél több ember lesz megemlítve, akkor a Twitter elrejti a neveket - azok csak akkor látszanak, ha az egeret egy hivatkozás fölé visszük.
A Twitter célja az, hogy az átalakításokkal többet fejezhessünk ki 140 karakterben. Mindez a folytatása a tavalyi kezdésnek, amelyben a csatolmányokat (fotók, GIF-ek, stb.) kivették a 140 karakterből.
Mostantól amikor egy tweetre válaszolunk, az illető neve a tweet fölött jelenik majd meg. Ha több is van, csak egyet ír ki a rendszer, és így nem rondít bele sok felhasználónévvel az üzenetekbe.
At this point I am using Twitter for Mac just to see the dark shit they’re going to do with it. How is this easier/better than @-replies? pic.twitter.com/Ll6DNB0I6s
— Dan Frommer (@fromedome) 2017. március 29.
A gond az, hogy az olvasás és a tartalom néha csak a felhasználónevekkel együtt fest teljes képet. Az, hogy egy külön link alá rejtik az információt, sokakat zavar, a The Verge és a Re/code szerkesztői is ellenzik például az újítást.
A Twitter szerint a tesztek azt bizonyították, hogy az új dizájn mellett az emberek többet válaszolnak - tehát lehet, hogy a módosítások csak az igazi "függőket" zavarják majd.