Gyerekként egy botra is könnyedén rámondjuk, hogy az bizony egy csúcs lézerfegyver, és nem zavar minket, ha a LEGO-elemek nem funkcionálnak, elég, ha a rajtuk lévő matrica vagy festék segítségével nagyjából hasonlítanak arra, aminek a gyártó mondja őket. Ez valószínűleg a mai kor gyerekeire is érvényes, annak ellenére, hogy olyan világban nőnek fel, ahol minden érintőkijelzős, interaktív, okos.
James Brown azonban nagyon szerette volna, ha az apró, 2x2-es LEGO kijelzője valóban funkcionál, ezért nekilátott alkotni.
Egy 3D-s nyomtató és egy ARM-alapú mikrokontroller segítségével létrehozta az extra apró megjelenítőt, amin egy animáció fut. Az elemben egy 0,42"-es kijelző van 72x40-es felbontással, ami egy ARM Cortex M0 mikrokontrollerhez kapcsolódik. Az áramot egy régi LEGO 9V szolgáltatja a bogyókon (ez rá a szakkifejezés?) keresztül.
Very happy about this. pic.twitter.com/1FofmKbqJP
— James Brown (@ancient_james) June 7, 2022
… goes into a little 3D printed form pic.twitter.com/lwE0hVN07U
— James Brown (@ancient_james) June 7, 2022
A projekt elődje a billentyűzet, aminek minden egyes gombjába egy mini OLED kijelzőt épített, így a betűk gombnyomásra kicsiből nagyba válthattak. Nem hasznos, de érdekes. Twitteren ennek elkészítését is részletesen dokumentálta.