A világ leggazdagabb embereként Elon Musk továbbra is több lábon áll, így a SpaceX, a Tesla és az egyelőre masszívan veszteséges Twitter/X mellett például a Neuralink nevű neurotechnológiai vállalat vezetőjeként is aktív, amely agyba ültethető chipek fejlesztésével foglalkozik.
A 2016-ben alapított cég célja, hogy programozható agyi implantátumok segítségével könnyítse meg az emberek életét, ami óriási segítség lehet a fogyatékkal élők számára, például a kommunikációban és vezeték nélküli eszközök vezérlésében. Az állatokon már évek óta tesztelt technológia májusban kapta meg az engedélyt az emberi kísérletek elvégzésére, a jelek szerint pedig komoly érdeklődés mellett zajlik a program előkészítése.
A korábban Elon Musk életrajzát is megíró Ashlee Vance ugyanis a Bloomberg hírügynökségen keresztül arról számolt be, hogy értesülései szerint már több ezer önkéntes jelentkezett a Neuralink chipjének beültetésére, így a cég biztosan nem szenved majd hiányt a kísérleti alanyokból. A jelentés sokaknak meglepő lehet, korábban ugyanis azzal került be a hírekbe a projekt, hogy elpusztultak a chip tesztelése során megműtött majmok.
Az állatokat állítólag a Neuralink munkatársainak kellett elaltatniuk, miután olyan súlyos szövődmények jelentkeztek náluk, mint a véres hasmenés, a részleges bénulás vagy az agyi ödéma. Ennek kapcsán állatvédők egy csoportja szeptemberben levelet küldött az amerikai tőzsdefelügyeletnek, a történtek hivatalos kivizsgálására kérve a hatóságot.
Jelen állás szerint viszont az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatalának áldásával a Neuralinket semmi sem akadályozza az emberi beültetések elvégzésében, amiről egy éve maga Elon Musk is úgy nyilatkozott, hogy idővel ő is alá fogja magát vetni magát az eljárásnak.