Ugyan ma már egy jobb mobillal is elképesztő képeket készíthetünk, vannak olyan műfajok, amikhez komolyabb felszerelés kell. Az asztrofotográfia például kiváló példa, nem kevés türelemre is szükség van, ha egy-egy jobb képet szeretnénk visszakapni. J-P. Metsavainio viszont ezzel is rendelkezik, így az utóbbi évek jelentős részében az égboltra szegezett valamilyen objektívet, munkájának hála pedig egy egészen impozáns képet osztott meg nemrég a Tejútrendszerről.
Ahogy a fotós blogján olvasható, legújabb mozaikképe 234 különböző fotóból állt össze, amik összesen 1250 órányi expozíció segítségével készültek, de ezek közül egyetlen képre is olykor elment 60-100 órája. Ráadásul mivel Metsavainio korábbi célja ennél kisebb mozaikok készítése volt, az évek során több kimaradt részt le kellett fotóznia, hogy ezt a még nagyobb képet - aminek a teljes szélessége nagyjából százezer pixel, mérete pedig nagyjából 1,7 gigapixel - összeállíthassa.
A fotós elmondása szerint mivel igen gyakorlott a folyamatban, most már nem okoz neki különösebb nehézséget, hogy Photoshopban összeillessze a különböző képeit, egyes csillagok helyét egyeztetve rajtuk. Ezzel együtt ha megnézitek a blogposztban kiemelt példákat, látszik, hogy egy rendkívül komplex, sok részletet rejtő és egyszerre átfogó képet adó fotóról van szó. Ezek mellett a teljes cikkben a fotók készítésének folyamatáról és a hozzájuk használt felszerelésről is olvashattok.
Nektek melyik a kedvenc képeket a világűrről?