Talán sosem volt még olyan mobilos bejelentés, ahol szinte minden bejelentett eszköz összes apró részlete ennyire pontosan szivárgott ki már hetekkel a bemutató előtt. A Samsung második hajtogatható kijelzős mobiljáról, a Galaxy Z Flipről ráadásul nagyjából minden infó pontosnak bizonyult. Nézzük, mit tud!
Hajtogatós ékszermobil influencereknek
Igen, ez a telefon egyértelműen divatkelléknek, trenddiktáló eszköznek lett beharangozva, és lássuk be, az is. Voltak persze hangzatos felvezetések, miszerint "a Z Flip megváltoztatja, hogyan használjuk a telefonunkat", de ez nagyjából egyértelmű, ha egy hajtogatható kijelzős készülékről beszélünk. Néhány példát azért láthattunk arra, hogy tényleg ötletesen alakítottak át jó néhány androidos alkalmazást a flipes használatra. Nézhetjük a felső részen a YouTube-ot, miközben alul olvassuk a kommenteket. A kijelzőn található fúrt kamerával elkattinthatunk egy szelfit, amit látunk is a felső részen, miközben alul a galériához tartozó vezérlőeszközöket használhatjuk. Gyaníthatóan még több efféle speciális app használható az új mobillal.
Maga a készülék egyébként tényleg kis ékszerdoboz becsukva. A szinte teljesen négyzetes alak (persze szépen lekerekítve) könnyedén elfér a zsebekben és még a legapróbb női retikülöcskékben is. Ráadásul már kinyitás nélkül is sokféle funkciót használhatunk, a külső kamera mellett ugyanis egy mini kijelző figyel (1,1 hüvelyken 300x112 felbontású Super AMOLED), amelyen a pontos időtől a beérkező üzenetek jelzéséig sok mindent láthatunk, de még azt is megtehetjük, hogy a külső kamerával készítünk szelfit, miközben az apró kijelzőn láthatjuk magunkat.
Hajtogatva is strapabíró
Kinyitva egy ultra-szélesvásznú, 6,7" kijelző fogad, 2636x1080 felbontású dinamikus AMOLED panellel. Hajtogatós mobilnál értelemszerűen (egyelőre) nem számítottunk káva nélküli kialakításra, de így is nagyon vékony keret maradt a kijelző körül. A korábbi szivárgásoknak megfelelően tényleg került egy hajtogatható üveg felület a panel fölé, hogy megvédje azt a külső sérülésektől. Gyorsan rátértek arra is, hogy a telefon hibátlanul ki-behajtható akár 200 000 alkalommal is (bár ezt most hirtelen nem tudjuk, hogy gyártói garancia, vagy csak ígéret).
A zsanért kifejezetten erősre tervezték, a mobil láthatóan stabilan megáll bármilyen kihajtott pozícióban. Hangsúlyozták, hogy a hajtás miatt természetesen nem egy zárt rendszerről van szó, de igyekeztek minden szinten megvédeni a mobilt attól, hogy kívülről por és egyéb részecskék jussanak be, ezért a hajtás alatt speciális mikro-sörtéket helyeztek el, amelyek felfognak mindent (mielőtt valaki reménykedne - nem, a vizet nem).
Mit tud és mennyibe kerül a Galaxy Z Flip?
A részletes specifikációk előtt jöjjön a két legfontosabb információ, amire talán a legtöbben kíváncsiak: Magyarországon a nemzetközi bevezetés után egy héttel, tehát február 21-én lehet először megvásárolni a Galaxy Z Flipet, méghozzá a Tükör Lila és Tükör Fekete színekben (bocs, de a Tükör Arany nálunk nem lesz elérhető). Az ára pedig értelemszerűen a vám-áfa kombó miatt erősebb a szárazon átszámolt 1380 dollárnál, 535 900 forintot kell kirázni a malacperselyből. Most pedig jöjjenek a technikai részletek: az alábbi képre kattintva nagy méretben, új ablakban lehet átböngészni, mit tud a Galaxy Z Flip.