Hirdetés

Samsung Galaxy S25 Ultra teszt – az AI legyen veled



|

Hardveresen alig változott valami, viszont a szoftver nagyot lépett előre. Vajon beérik ennyivel a felhasználók az éves Galaxy-frissítést, vagy ez már kevés lesz a csúcson maradáshoz?

Hirdetés

Nem meglepő tény, hogy sokan a Samsung Galaxy S-széria Ultra modelljét tekintik a legtöbben az androidos okotelefonok királyának. Mindig a legerősebb hardvert, konzisztensen jó kameraszettet és modern szoftvereket kapsz az aktuális modellel. Mindezek tetejébe a készülékházba süllyeszthető S-Pen egyedivé is varázsolja a mobilt, amivel nem nagyon kívánnak versenyezni a konkurensek. Ugyanakkor bizonyos területeken a konkurensek igyekeznek jobbat, többet kínálni az aktuális Galaxy S Ultránál, akár sebességben, kamerás képességekben, megépítésben. Ez egyre többször sikerül is a konkurens gyártóknak, viszont a Samsung mást gondol erről: 2025-ben sem reformálta meg az Ultrát, sőt, mindössze ráncfelvarrásnak tekinthető módosításokat hajtott végre. Leteszteltük a legújabb S25 Ultrát, hogy kiderüljön, mire képes a felújított hardver a jelentősen átszabott szoftverrel.

Szögletes, szép, változatlan

Távolról nézve úgy tűnhet, a Galaxy S24 Ultrához képest semmit sem változott az idei S25 Ultra modell, de ez természetesen nem igaz, bár tény, hogy teljes átalakítást nem kaptunk, inkább csiszolást, valamint a trendeknek megfelelő változtatásokat. Utóbbira kiváló példa a teljesen sík kijelző, a lekerekített sarkok, valamint a széles és lapos oldalsó keret. Nem változott a gombok elhelyezése, az alsó kereten található nyílások, viszont a kijelzőt körülvevő káva igen. Ez a korábbiaknál is sokkal keskenyebb lett, már mindössze 1 mm-es fekete keretet látsz csupán, ami még sokadik ránézésre is nagyon tetszetős javulás. A védelmen is javított a Samsung, így a kijelzőt már Gorilla Glass Armor 2 védi és ez került a hátlapra is. A keret továbbra is titán ötvözet. Míg a vetélytársak már az IP68+IP69 védettség irányába mozdultak el (forró vízsugárnak is ellenállnak ezek a készülékek), addig az S25 Ultra maradt a szimpla IP68-as besorolásnál.

A kijelző nem változott, már legalábbis technológiáját tekintve: LTPO AMOLED, 1-120 Hz-es, 2600 nites csúcsfényerőre képes, viszont 0,1 collal nagyobb lett (6,9"-os), valamint kapott egy tükröződésmentes(ítő) bevonatot. Ez valóban működik, nem tükröződik úgy, mint a vetélytársak kijelzői, ráadásul nem is mattít, a színek élénkek, és színhelyes a megjelenítés, de azért ennél már nagyobb fényerejű kijelzők is vannak a piacon.

A másik hardveres "nagy" változás a legújabb Qualcomm Snapdragon 8 Elite SoC használata. Ez jelentősen gyorsabb a tavalyi chipnél, amihez a Samsung a hűtőrendszer hatékonyságát is javította, így kellemetlen melegedéssel és throttlinggal elvileg nem igazán kell számolnunk. A rendszermemória 12 GB, míg tárhelyből 256 GB, 512 GB és 1 TB érhető el, mSD-kártyás bővítési lehetőség nincs.

Hirdetés

Fotós fronton is történt előrelépés, de itt sem beszélhetünk mérföldkőről: a főkamera és a két zoomkamera változatlan, az ultraszéles látószögű esetében kapott az S25 Ultra az eddigi 12 MP-es helyett 50 MP-es szenzort. A hátlapi kamerák elrendezése nem változott, ahogy az előlapi, középső elhelyezés is maradt.

A hálózati szekcióban sem kell semmilyen extrára számítani, már tavaly is meglehetősen jó volt ez a részleg. Idén a Bluetooth verziószáma ugrott egyet 5.4-re, viszont szatellit kapcsolat továbbra sincsen (pedig a hardver képes lenne rá). A bal alsó sarokból kicsalogatható S-Pent ezúttal is megkapod, ám érdekes módon itt a Samsung visszalépett egyet: a stylus már nem kapcsolódik BT-n a mobilhoz, így például távoli vezérlésre nem tudod bevetni. Emellett azonban továbbra is érzékeli a kijelző a tollat és az összes rajz-, írás és egyéb funkció elérhető. Ez utóbbiba a lekapcsolt képernyőre jegyzetelés is beletartozik.

Sokan azt remélték, hogy a Samsung végre leveszi a lábát a fékről, és töltési tempóban felzárkózik a konkurenciához, plusz az akku kapacitásán is dob egyet. Nos, ez most nem jött össze, a Galaxy S25 5000 mAh-s akkuját továbbra is 45 Wattal töltheted kábellel, vagy 15 Wattal vezeték nélkül. Ami egyedüli újdonság, hogy a Qi 2.1-es szabványt is támogatja már a mobil, ám az ezzel járó extra funkciókat csak nagyon kevesen tudják kihasználni.

A sztereó hangzás nem is lehet kérdéses, ám a második hangszóró egyben a felső fülhangszóró is. Részben emiatt is falrengető hangerőre és mély hangokra ne számítson senki - a mobil hozza az átlagos szintet, de a nemrég tesztelt Honor Magic7 Próhoz képest sztereó hangzásban sehol sincsen (ahogy a legtöbb hasonló mobil sem).

A végére hagytunk még egy örömteli hírt, mégpedig azt, hogy a mobil kb. 15 grammal könnyebb lett, a vastagsága is csökkent némileg, miközben a súlyelosztása továbbra is szuper.

Az AI visz mindent

A minimális hardveres ráncfelvarrás láttán adja magát a kérdés, hogy akkor mitől lesz sokkal különb, sokkal újabb a Galaxy S25 Ultra, mint elődje, az S24 Ultra. A Samsung válasza erre az Android 15-re ültetett vadonatúj One UI 7 kezelőfelület, valamint az ebbe integrált tonnányi mesterséges intelligencián alapuló szolgáltatás. A Bixby és a Samsung Galaxy AI továbbra is adott, amit a Google Cloud és a Gemini egészítenek ki - no és persze a Google Asszisztens is megtalálható még. Korábbi hands-on bemutatónkban is olvashattad, hogy a Samsung mérnökei kifejezetten az AI-funkciókra fókuszáltak, ebben igyekeztek akkorát előrelépni, hogy ezzel rávegyék a felhasználókat a váltásra.

A One UI 7 rengeteg újdonságot hoz, de alapvető kezelését tekintve nem különbözik sokban elődjétől. Talán az első, ami feltűnhet, hogy az értesítési sáv és a gyorsvezérlők két külön lapra kerültek attól függően, hogy a kijelző melyik felső sarkából húzod le az ujjadat. A két lap között oldalra húzva is tudsz váltani, ám ha ez az (amúgy más gyártóknál már évek óta használt) elrendezés nem tetszik, visszaválthatsz az egy közös lapra. A váltás oka egészen egyszerű: az Apple iPhone-ról érkező felhasználók számára ez a megszokott.

A Samsung nagyon erős ökoszisztémát épít évek óta, és ez a Galaxy S25 Ultra szoftverezettségén is látszik. A Samsung Health, Wearable, Bixby, Smart Switch, SmartThings és további segédprogramok mind megtalálhatók előtelepítve. Ezek mellett még a Google alap programjait, a Geminit, valamint néhány Microsoft appot találsz gyárilag előtelepítve.

Az MI-funkciók közül a továbbfejlesztett keresés bekarikázással jöhet kapóra, valamint a Cross-app Action, amelynek köszönhetően elsőként itt képes a Gemini más alkalmazással interakcióba lépni és vezérelni azt, illetve adatokat átadni számára. A beszédalapú asszisztenssel kompatibilis appok listája ma még nem túl hosszú, a Samsung és a Google fontosabb programjai tartoznak ide (Notes, Naptár, Térkép stb.), viszont ígéretet kaptunk, hogy hamarosan újabb appok is érkeznek - például a WhatsApp és a Spotify. Ha a normál Geminivel beszélgetsz, ez a funkció el is érhető és egészen jól működik, viszont a Gemini Live nem képes erre, a Bixby asszisztense pedig csak angolul ért. Utóbbira akkor érdemes még számítani, ha a telefon vezérlését szeretnéd hangutasításokkal elintézni. Bár a Gemini is képes néhány alapfeladatra, a Bixby ennél többre is. Nagy kár, hogy ezzel szét is töredezik a felhasználói élmény, nem mindegy ugyanis, hogy éppen melyik AI-asszisztenssel beszélgetsz.

A legtöbben az AI-t nem feltétlenül a szöveges részeknél fogják bevetni, hanem a képek és videók szerkesztésénél. A képeknél továbbra is elérhető a generatív MI, ahol generatív szerkesztés (radír, nagyítás, áthelyezés stb.) mellett a vázlatból műalkotás és a portréstúdió is elérhető. A nagy különbség, hogy ezúttal már a 4 helyett csupán egy képet generál az AI, ha további variációkra vagy kíváncsi, azt kérned kell. A váltás érthető, az MI-szerverfarmok terhelése óriási, és ez nincs ingyen a Samsungnak sem. A videók utómunkájához is kapsz AI-segítséget, mégpedig a hang területén: itt a mobil felbontja a felvett videó hangját több sávra, ezáltal szétválasztja a zajt, a környezeti hangokat és a beszédet. Innentől pedig tetszőlegesen állíthatod, hogy melyik mennyire legyen elnyomva vagy felerősítve. A hangsávokat külön-külön nem tudod elmenteni fájlokba.

A Now brief egy új funkció, ami összefoglalja a napodat, méghozzá napszaktól függően: időjárás, naptárbejegyzések és egyéb hasznos információk egy lapon. A másik a Now bar, ami a lezáróképernyő alján jelenik meg, és a támogatott appok legfontosabb információit mutatja. A sáv kártyaszerűen viselkedik, ha több ilyen értesítés van, azok között egyszerűen válthatsz anélkül, hogy a mobilodat fel kéne oldani.

Hasznos extra, hogy a Galaxy AI-ba tartozó MI-funkciókat a mobil egybefogja a Beállítások menüben, sőt, mindegyikről részletes leírást is olvashatsz magyar nyelven.

Erős, szép, okos, de ennél többet vártunk

Szép mobil lett a Samsung Galaxy S25 Ultra? Igen.

Erősebb lett a Samsung Galaxy S25 Ultra? Határozottan.

Okosabb lett a Samsung Galaxy S25 Ultra? Természetesen.

Akkor hol itt a gond? Hát ott, hogy az előrelépés milliméterekben mérhető. Semmilyen komolyabb változtatás, nincs új kijelző, új kamerarendszer, új gomb vagy hardveres funkció, de még a töltés sem gyorsult. A Snapdragon 8 Elite chip rendkívül gyors, a Samsung egyedi (órajelnövelt) változata szépen gyűrte maga alá a teszteket, de cserébe határozottan melegedett is. Ez a throttlingon is meglátszott, 30-35% körüli lassulást érzékeltünk tartós terhelés során.

A kijelző színei, betekintési szöge, fényereje teljesen rendben vannak, de azért ennél már jobbat is láttunk. A tükröződésmentes bevonat és a normál kijelzők közti különbség látható, de azért teljes és tökéletes megoldást senki sem várjon ettől. Ami viszont hiányzik, az a Dolby Vision.

Kamerafronton az ultraszéles látószögű kapott 12 helyett 50 MP-es szenzort, a többi kamera viszont változatlan - az S23 Ultra óta. Persze az ISP fejlődött és sokkal erősebb, ahogy a szoftveren is csiszoltak a mérnökök, de ennek áldásos hatását a korábbi Ultrák tulajdonosai is élvezhetik.

A kamera app kezelése kicsit kényelmesebb lett, gyorsan indul és megbízhatóan jó képeket készít. A főkamera, valamint a két zoomkamera (3x és 5x) kiváló képeket lőnek, este, rossz fényviszonyok mellett pedig az utómunka is rásegít - épp annyit, hogy a végeredmény jónak minősíthető legyen. Itt kicsit több a zaj, cserébe viszont a részletek nem túlzottan elmosottak. A videózáshoz a főkamera az ideális, a többi szenzornál főleg a kevés fény jelenthet némi nehézséget és sok zajt, de azért a felvételeken látszik, hogy egy elég jó mobillal készültek.

A szelfiről túl sok újdonságot nem tudunk elmondani, sőt - pont azt kapod, mint az előző Galaxy S Ultráknál: jó részletesség és színek, sötétben nagyobb küzdelem, de felismerhető arcok több elmosással.

Az akkumulátor kapacitása sem ugrott, a töltés sem lett gyorsabb, viszont méréseink szerint még így is nagyon jól bírja a mobil, 15 óránál is tovább húzta a folyamatos terhelés során (PCMark). Telefonálásnál a hang tiszta és jól hallatszik, a mikrofon is szuper, de például zenelejátszásnál ennél már sokkal jobban szóló mobilok is vannak.

Az Android 15-re ültetett One UI 7 szoftveresen sok újdonságával igyekszik meggyőzni, hogy ez egy új, 2025-ös mobil, de valahogy az az érzésünk, hogy szinte semmi sem változott. Ez egyfelől jó hír, a Galaxy S25 Ultra még ilyen konzervatív és kevés újítással is nagyon jó mobil, ugyanakkor ennél sokkal többre vágytunk. A vékony káva jól mutat és dizájnban is jó irányba haladt tovább a telefon, de a kijelző, a kamerák, a töltés nem változtak. Kicsit viszont butább lett az S-Pen, ha pedig nem a 256 GB-os alapmodellt választod, bizony némi drágulással is szembesülsz majd az S24 Ultrához képest. Miután az S24 Ultra és az S25 Ultra is 7-7 év OS-frissítést élveznek, sejthető, hogy a One UI 7 szinte minden extráját megkapja a szintén gyors és nagyjából azonos tudású korábbi modell, ráadásul ez kb. 100 ezer forinttal olcsóbb. Az AI-élmény, ami a fő hangsúlyt kapja, tartogat néhány kellemes meglepetést, és több funkcióról is el tudjuk képzelni, hogy sok felhasználónak beépül a napi rutinjába, viszont a hangalapú mobilvezérlés még mindig gyerekcipőben jár, túl sok, egymással konkuráló, nem tökéletes asszisztens fut a mobilon. A szöveges trükköknél a magyar nyelv egyszerűen nem támogatott, és például az a nagyon hasznos funkció, hogy a mobil rögzíti a telefonbeszélgetést, szöveges átiratot készít, majd AI-rutinnal összefoglalja, sajnos hiányzik a hazánkban forgalmazott S25 Ultrákból.

Míg pár generációval korábban még könnyedén kijelenthettük minden Galaxy S Ultra megjelenésekor, hogy az akkor elérhető legjobbat kapod mindenből(!) Android fronton, addig ez a Galaxy S25 Ultra esetében már nem mondható el. Szép telefon, jó telefon, de nem kiemelkedő.

Samsung Galaxy S25 Ultra

Ár: 549 990 Ft
Míg pár generációval korábban még könnyedén kijelenthettük minden Galaxy S Ultra megjelenésekor, hogy az akkor elérhető legjobbat kapod mindenből(!) Android fronton, addig ez a Galaxy S25 Ultra esetében már nem mondható el.
  • Snapdragon 8 Elite for Galaxy SoC
  • 6,9" LTPO AMOLED 1-120 Hz, 2600 nit
  • Corning Gorilla Glass Armor 2
  • 12 GB RAM, 256 GB tárhely
  • 200+10+50+50/12 hát-/előlapi kamerák
  • Wi-Fi 7, BT5.4, dual SIM, eSIM, 5G, GPS, NFC
  • 500 mAh akku, 45/15 W kábeles/vezeték nélküli töltés
  • Android 15, One UI 7 (7 év frissítés)
  • 162,8×77,6×8,2 mm, 218 g
  • 2 224 196 pont AnTuTu
  • 3016/9881 pont GeekBench 6
  • 20 910 pont PCMark
  • 15 óra 9 perc üzemidő (PCM)
  • 10 429 pont 3DMark Solar Bay
PRO
  • gyors
  • szép és kényelmes
  • jó kamerarendszer
  • S-Pen stylus
  • sok AI-funkció
  • 7 év szoftverfrissítés
Kontra
  • alig változott a tavalyi modellhez képest
  • lassú töltés
  • nincsen Dolby Vision
  • butább lett az S-Pen
  • az AI még mindig töredezett, nem igazán tud magyarul
  • drága
                        Array
(
    [gameinfo_id] => 9047
    [topic] => 1
    [group] => 19
    [gameinfo_name] => Samsung Galaxy S25 Ultra
    [gameinfo_name_alias] => 
    [gameinfo_platform] => 
    [gameinfo_gamestyle] => 
    [publisher_id] => 0
    [developer_id] => 0
    [manufacturer_id] => 7
    [gameinfo_game_released] => 0
    [gallery_id] => 0
    [gameinfo_description] => 
    [gameinfo_date] => 2025-02-03 11:56:45
    [gameinfo_webpage] => https://www.samsung.com/hu/smartphones/galaxy-s25-ultra/
    [gameinfo_tags] => samsung, galaxy s25 ultra, mobil, okostelefon, android, one ui, ai, mesterséges intelligencia, teszt
    [gameinfo_url] => samsung-galaxy-s25-ultra
    [gameinfo_pro] => gyors
szép és kényelmes
jó kamerarendszer
S-Pen stylus
sok AI-funkció
7 év szoftverfrissítés
    [gameinfo_kontra] => alig változott a tavalyi modellhez képest
lassú töltés
nincsen Dolby Vision
butább lett az S-Pen
az AI még mindig töredezett, nem igazán tud magyarul
drága
    [gameinfo_data] => Snapdragon 8 Elite for Galaxy SoC
6,9" LTPO AMOLED 1-120 Hz, 2600 nit
Corning Gorilla Glass Armor 2
12 GB RAM, 256 GB tárhely
200+10+50+50/12 hát-/előlapi kamerák
Wi-Fi 7, BT5.4, dual SIM, eSIM, 5G, GPS, NFC
500 mAh akku, 45/15 W kábeles/vezeték nélküli töltés
Android 15, One UI 7 (7 év frissítés)
162,8×77,6×8,2 mm, 218 g
2 224 196 pont AnTuTu
3016/9881 pont GeekBench 6
20 910 pont PCMark
15 óra 9 perc üzemidő (PCM)
10 429 pont 3DMark Solar Bay
    [gameinfo_gs_rating] => 0
    [gameinfo_pcw_rating_performance] => 8
    [gameinfo_pcw_rating_service] => 9
    [gameinfo_pcw_rating_pricevalue] => 7
    [gameinfo_pcw_rating_display] => 8
    [gameinfo_pcw_rating_materialquality] => 8
    [gameinfo_pcw_rating_extrafunctions] => 9
    [gameinfo_pcw_rating_software] => 9
    [gameinfo_pcw_rating_battery] => 8
    [gameinfo_pcw_rating_look] => 9
    [gameinfo_pcw_awards] => Array
        (
            [0] => 
        )

    [gameinfo_price] => 549 990
    [gameinfo_forum_url] => 
    [gameinfo_embed] => 
    [gameinfo_quote] => Míg pár generációval korábban még könnyedén kijelenthettük minden Galaxy S Ultra megjelenésekor, hogy az akkor elérhető legjobbat kapod mindenből(!) Android fronton, addig ez a Galaxy S25 Ultra esetében már nem mondható el.
    [gameinfo_format] => 
    [gameinfo_pegi] => 
    [gameinfo_pegi_descriptor] => 
    [gameinfo_multiplayer_online] => 
    [gameinfo_multiplayer_offline] => 
    [gameinfo_numofplayers] => 
    [gameinfo_pack] => 
    [gameinfo_language] => 
    [gameinfo_subscription] => 0
    [gameinfo_important] => 0
    [gameinfo_release_date] => 0000-00-00
    [gameinfo_collectors_edition] => 0
    [gameinfo_need_internet] => 0
    [gameinfo_cover] => 
    [gameinfo_screenshot1] => 
    [gameinfo_screenshot2] => 
    [gameinfo_screenshot3] => 
    [gameinfo_screenshot4] => 
    [manufacturer] => Array
        (
            [manufacturer_id] => 7
            [manufacturer_name] => Samsung
            [manufacturer_url] => samsung
            [manufacturer_link] => http://www.samsung.com
            [link] => /gyarto/samsung
        )

    [link] => /termekinfo/samsung-galaxy-s25-ultra-9047.html
    [gameinfo_pro_list] => Array
        (
            [0] => gyors
            [1] => szép és kényelmes
            [2] => jó kamerarendszer
            [3] => S-Pen stylus
            [4] => sok AI-funkció
            [5] => 7 év szoftverfrissítés
        )

    [gameinfo_kontra_list] => Array
        (
            [0] => alig változott a tavalyi modellhez képest
            [1] => lassú töltés
            [2] => nincsen Dolby Vision
            [3] => butább lett az S-Pen
            [4] => az AI még mindig töredezett, nem igazán tud magyarul
            [5] => drága
        )

    [gameinfo_pcw_rating] => 8.3
)
1
                        
  • Teljesítmény:

    8

  • Ár/Érték:

    7

  • Anyagminőség:

    8

  • Extra funkciók:

    9

  • Kijelző:

    8

  • Szoftver:

    9

  • Akkumulátor:

    8

  • Kinézet:

    9

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.