Manapság a Gorilla Glass védőüveg (az ötödik generációnál tartunk) gondoskodik az okostelefonjaink kijelzőinek a védelméről, de a Motorola Moto Z Force már törésálló rendszert is villantott korábban. A közeljövőben azonban könnyen lehet, hogy öngyógyító kijelzők lesznek a telefonjainkban.
A Kaliforniai Egyetem és a Coloradoi Egyetem vegyészei ugyanis létrehoztak egy új anyagot, ami átlátszó, nyújtható és vezetőképes is. A legfontosabb, hogy öngyógyító képességekkel rendelkezik.
Ha a képernyő megreped, önmagát javítja meg. Egy bemutatón az anyagot kettészakították, majd egymás mellé tették. Kevesebb mint 24 óra alatt ismét egyesült. A puha és gumiszerű anyag előállítása állítólag egyszerű és olcsó, az eredeti méretének pedig 50-szeresére nyújtható.
Mivel vezeti az áramot, ezért karcálló és öngyógyító kijelzők megalkotására is alkalmas. Chao Wang, az egyik kutató szerint az anyag hamar feltűnhet a piacon, de azért van még mit tesztelni. Például azt, hogyan bírja a magas páratartalmat (a hasonló megoldások ilyen környezetben elvéreznek).
Wang élete során rengeteg Rozsomák-képregényt olvasott, ez adta neki a lökést, hogy öngyógyító technológiákon dolgozzon.