Hiába hívjuk fel mi is rendszeresen az olvasók figyelmét a megfelelő jelszavak használatára, a leggyakoribb jelszavak listáját valamiért továbbra is az "123456" vezeti, egy kutatás szerint pedig a barátaink, közeli ismerőseink viszonylag könnyen meg tudják tippelni a biztonsági kulcsunkat. És ha nekik nem esik nehezükre, akkor valószínűleg a hackerek is könnyen túljárnak majd az eszünkön.
Egyre több platform terelgeti abba az irányba a felhasználóit, hogy ne csak erős jelszót, hanem valamilyen másodlagos védelmet is használjanak, a Facebooknál pedig bizonyos felhasználók esetében ezt kötelezővé is teszik.
A Facebook Protect névre keresztelt megoldást immár Magyarországon is aktiválták, erről folyamatos értesítést kapnak fiókok tulajdonosai. A szolgáltatás lényege, hogy ne lehessen feltörni azok fiókjait, akik üzeneteikkel sok embert érnek el. A politikusok, influencerek, és a nagyobb híroldalak kezelői, szerkesztői, csoportok adminisztrátorai tehát jobb, ha figyelgetik az értesítéseiket.
Az érintettek esetében nemcsak a jelszó erősségét, hanem a kétlépcsős azonosítás meglétét is ellenőrzik, illetve fokozott figyelmet fordítanak arra is, hogy a felhasználók valódi névvel legyenek fent az oldalon. Ezeket a biztonsági beállításokat egyébként mindenkinek érdemes elvégezni, mert ahogy a mondás is tartja: jobb félni, mint megijedni.
A bejelentés nem csak tájékoztató jellegű: ha valaki felszólítást kap és november 12-ig nem kapcsolja be a Facebook Protect funkciót, az ettől a naptól kezdve nem tud majd belépni a fiókjába, amíg nem módosítja a szükséges beállításokat.