Az iPhone mindig is az Apple legfontosabb bevételi forrása volt, és bár a cég több területen is jelen van, a mobilkészülékek hozzák a legnagyobb nyereséget. Az Apple hatékony ellátási láncot épített ki olyan országokban, mint Kína, Vietnam és India, ahol az alacsony munkaerőköltségek segítik a profit maximalizálását. Emiatt is gondolják sokan úgy, hogy még a legújabb amerikai vámintézkedések ellenére sem fogja a cég az iPhone gyártását az Egyesült Államokba áthelyezni.
Ennek költségei ugyanis rendkívül magasak lennének az Apple számára. A termelés elindítása hatalmas beruházást igényelne, és az üzleti működés költségei is jóval nagyobbak lennének, mint Ázsiában. Egy X-en megjelent poszt szerint az iPhone ára akár 3 500 dollárra is emelkedhetne az új tarifák miatt, bár ezt az állítást Mark Gurman, a Bloomberg újságírója megkérdőjelezte. Gurman szerint elképzelhetetlen, hogy az Apple az Egyesült Államokba helyezze át az iPhone gyártását, még úgy is, hogy a cég 500 milliárd dollár befektetést ígért az országban.
Ha mégis sor kerülne az amerikai gyártásra, a magasabb fizetések és az ezzel járó költségek jelentősen megdrágítanák az iPhone-okat, miközben a termelés hatékonysága is csökkenne. Az olyan tömeggyártott termékeket, amelyek kisebb volumenűek, könnyebb lehet helyben gyártani, de az iPhone tömeges előállítása jelentős munkaerőt és óraszámot igényel. A Foxconn például az iPhone 16 iránti kereslet kielégítéséhez 50 000 új munkást vett fel és 1 050 dolláros bónuszt kínált nekik - ez az összeg az Egyesült Államokban nem lenne elegendő motiváció.