Még a rendkívül gyorsan pörgő őszi események forgatagában is emlékezetes a NATO ellen elkövetett szeptemberi hackertámadás, melynek során több mint 3000 fájlt zsákmányoltak a katonai szervezettől, az akciót pedig a SiegedSec, egy magát meleg furryk csapataként (furry = állatos jelmezek köré épülő online szubkultúra) jellemző hackercsoport követte el.
A többnyire kormányzati célpontokat támadó banda most ismét lesújtott, ezúttal a nukleáris reaktorokkal és fenntartható energiaforrásokkal foglalkozó Idaho National Laboratory (INL) kutatóközpontot véve célba.
Az Egyesült Államok Energiaügyi minisztériuma alatt működő, több mint 5000 embert foglalkoztató intézmény informatikai rendszerébe november 20-án hatoltak be, a támadást magára vállaló SiegedSecnek pedig olyan érzékeny személyes adatokat sikerült megszereznie, mint a dolgozók társadalombiztosítási száma, lakcíme és hasonlók.
A hackerbanda egy humorosnak szánt üzenetet is megosztott a blogján, azt írva, hogy leveszik az online elérhetővé tett adatokat, amennyiben az INL az élő macskalányok (catgirl = elsősorban a japán mangákból és animékből ismert, félig macska, félig ember női karakter) kutatására áll át - számolt be róla az Engadget.
A lapnak nyilatkozva maga a kutatóközpont is megerősítette a kibertámadás tényét. Az INL közleménye alapján a behatolás a laboratórium humánerőforrás-szolgáltatásait támogató informatikai rendszert vette célba, amit egy szövetségileg jóváhagyott partner üzemeltet, és nem része a kutatóközpont létesítménynek. Az INL "azonnali lépéseket" tett a dolgozók adatainak megvédéséért, és a hatóságokat is értesítette az ügyben.