Mindeddig egyetlen kínai cég sem gyártott memórialapkákat. Ez most megváltozhat, ugyanis a japán Nikkei forrásai szerint a Yangtze Memory és az Apple arról folytatnak megbeszéléseket, hogy az előbbi NAND flash chipek gyártásába kezd, amelyeket majd az iPhone-okban használnak fel.
A chipeket már 2019-ben megkaphatja az Apple, de a szükséges kapacitás csak 2020-ban állhat az óriás rendelkezésére.
Az Apple a NAND flash chipeket jelenleg olyan cégektől szerzi, mint a Toshiba, a Western Digital, az SK Hynix és a Samsung Electronics. Az ilyen lapkák legnagyobb felvásárlója a világon az Apple, a komponensből 200 millió GB kellett tavaly, ennek 15 százaléka az Apple-höz került.
Amennyiben Kínából is kap majd memóriát az Apple, akkor lentebb nyomhatja a vételárakat - ez azért is fontos, mert a NAND flash chipek az iPhone-ok egyik legdrágább alkatrészei.
Ha a megbeszélések sikeresek, akkor az Apple segít majd a Yangtze szakembereinek a technológia és a chipek minőségének fejlesztésében, hogy azok megfeleljenek a gyártó követelményeinek. Ezzel egyszerre a gyártósorok bővítésében is részt venne az Apple. Mindezzel sokat nyerhet az Apple, na és persze Kína is, amely így felkerülne a memóriatérképre is.