Az utóbbi idők egyik legjelentősebb tech üzletére készült Elon Musk, aki idén áprilisban jelentette be, hogy nemcsak részvényeket venne a Twitterből, hanem megvásárolná az egész egész közösségi oldalt. Az akár 44 milliárd dolláros adásvétel persze nem jöhet létre olyan egyszerűen, és a jelek szerint a felek egyre távolabb kerülnek a megegyezésről.
Musknak rengeteg ötlete volt a Twitter reformálására, többek között nyílt forráskódúvá tenni az oldalt, belengette a fizetős használat lehetőségét, illetve attól sem zárkózott el, hogy visszaengedje a kitiltott Donald Trumpot.
A Tesla és a SpaceX vezetője néhány héttel ezelőtt egy komoly bot problémára hívta fel a Twitter figyelmét, és nem csupán Twitteren osztotta meg a gondolatait, hanem hivatalos dokumentumban kérte a közösségi oldal vezetőségét, hogy osszanak meg információt a szerinte problémás spam profilok és kamu fiókok adatairól.
Twitter legal just called to complain that I violated their NDA by revealing the bot check sample size is 100!
— Elon Musk (@elonmusk) May 14, 2022
This actually happened.
Musk hivatalosan átmenetileg felfüggesztette az akvizíciót, ami miatt a Twitter részvényesei beperelték, mivel többek szerint az egész felvásárlási folyamatot és a kihátrálást is azért tervezte, hogy manipulálja a piacot.
Elon Musk accused Twitter of “resisting and thwarting” his right to information about fake accounts on the platform, calling it a “clear material breach” of the terms of their merger agreement in a letter to the company on Monday. Our view; Musk looking to walk away from deal.
— Dan Ives (@DivesTech) June 6, 2022
Elon Musk a legutóbbi nyilatkozatai alapján jelenleg ott tart, hogy ha nem kap érdemleges választ a botokra vonatkozóan, akkor kész véglegesen kihátrálni az üzletből. Egyes piaci szakértők szerint vélhetően ez fog következni, és a már említett probléma felvetésével csak húzza az időt.