Bárkivel előfordulhat, hogy időnként odaadja az okostelefonját valaki másnak. Ilyen helyzetekben persze az a megnyugtató, ha a bizalmas képeket és videókat el tudjuk rejteni az illető elől. Erre számos különféle gyártói extra funkció és segédprogram létezik, de mivel az Android Linux-alapokon nyugszik, ezért nagyon primitív, gyári megoldás is van a fájlok és mappák olyan szintű elrejtésére, hogy azokat kizárólag fájlkezelő programon belül lehessen elérni, másból ne. A módszer nem csak egyszerű, de megkímél az appok keresgélésétől is.
Az első trükk az, hogy létrehozunk egy dedikált rejtett mappát. Ehhez elég létrehoznunk egy új mappát, és egy pontot tennünk a neve elé. Nem számít mi a könyvtár neve, csak az, hogy pont legyen előtte. Ezzel azt mondjuk az Androidnak, hogy felejtse el a mappát, és ne nézzen bele. Csak a fájlkezelők és bizonyos rendszerappok tudnak majd a létezéséről. Vagyis a galériában, médialejátszóban, levelezőben és szövegszerkesztőben nem ugrik fel az ilyen mappák tartalma.
A másik trükk segítségével meglévő könyvtárakban is elrejthetjük a fájlokat. Ehhez csak hozzunk létre egy [.nomedia] fájlt az adott mappán belül. Ennek a fájlnak nincs tartalma vagy kiterjesztése. Csak egy üres fájl, persze a zárójelek nélkül. Ennek hatására a környező tartalmak nem jelennek meg (képek és videók sem) az olyan appokban, ahol korábban elérhetőek voltak.
A fájlkezelőben persze engedélyezni kell a rejtett fájlok és mappák megtekintését, ellenkező esetben a fájlok nem lesznek hozzáférhetőek.