Hillary Clinton arra figyelmeztet, hogy Amerika teljes mértékben felkészületlen a mesterséges intelligencia társadalmi és gazdasági hatásaira. Egy interjúban a legutóbbi könyvéről beszélt, amikor kitért rá, hogy a mesterséges intelligencia (AI) korába száguldunk, mindez pedig hatással lesz arra, hogyan élünk, gondolkozunk és viszonyulunk egymáshoz.
Clinton arra emlékeztet, hogy sok nagy ember - mint Bill Gates, Elon Musk vagy Stephen Hawking - újra és újra felhívja a figyelmet az AI jelentette veszélyekre és arra, hogy az nem feltétlen a barátunk.
Szerinte az egyik nagy problémát a digitális nyomkövetés és megfigyelés okozza majd: mindent tudnak majd rólunk, amit valaha leírtunk, kimondtunk, megosztottunk (bár sok kormányzat ilyen téren korábban is jól állt, most sokkal nagyobb fokozatba kapcsol a megfigyelés). A másik problémás területnek a munkaerő-piacon várható automatizálást látja. Szerinte még Amerika sincs felkészülve arra, hogy a sofőrök, futárok, kézbesítők és taxisok millióval mi lesz, ha egyszerre mind állás nélkül maradnak.
A szakértők szerint egyébként az automatizálás minden ágazatot érint majd, még az ügyvédeket és könyvelőket is. Azt nehéz megtippelni, hogy mennyire hosszantartóak lesznek a hatások, de mindenki egyetért abban, hogy a probléma több figyelmet érdemel.
Amerikának eközben újabb fájó pont, hogy a szakemberek szerint Kína hamarosan megelőzi a mesterséges intelligencia fejlesztése terén.