Alex Kipman nemrég egy LinkedIn blogbejegyzés formájában árulta el, hogy a Microsoft mit vár el a kevert valóságtól, illetve mit szeretne elkezdeni 2018-ban a platformmal.
A Microsoft meglátása szerint három fő szakasza van a kevert valóságnak és a szektor jövőjének. Az első körben a kevert valóságra építő környezeteket és appokat a felhő erejével kombinálnák, és a mesterséges intelligenciával turbóznák fel. Ennek keretében a HoloLens következő verziója, valamint annak holografikus feldolgozóegysége AI-képes lesz. Egy jó internetkapcsolattal ez a helyi feldolgozás kiegészül majd a Microsoft felhős mesterséges intelligenciájával, és segít majd a fizikai világra rápakolni a virtuális elemeket.
A következő lépcsőben a Microsoft összeházasítaná a virtuális valóságot és a kiterjesztett valóságot, méghozzá egyetlen termékben. Ez lehetővé tenné a fizikai valóságban a virtuális rétegek megjelenítését, de ugyanakkor teljes mértékben virtuális környezet megteremtésére is képes lenne.
Végezetül jön a "magával ragadó kommunikáció", amelyben a kevert valóság igazán kiteljesedhet. Az azonnali üzenetküldőket és a videós csevegőket leváltanák egy olyan virtuális vagy félvirtuális környezettel, amelyben az emberek akkor is a szeretteik vagy éppen a munkatársaik mellett lehetnek, ha azok fizikailag máshol vannak, a felhasználó pedig mondjuk otthon. Ezzel egyfajta "valódi jelenlétet" biztosítanának azoknak is, akik akár nagy távolságból csatlakoznának egy-egy beszélgetéshez.